Strona główna
opoka.org.pl
2021-09-12 09:02
AC / archidiecezja warszawska, youtube.com

„Soli Deo”. Hymn na beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego

„Soli Deo, Jedynemu Bogu! Moc i uwielbienie, potęga i chwała. Na trudne czasy Prymasa Tysiąclecia, ojca i pasterza Opatrzność nam dała” – brzmi refren hymnu na beatyfikację kard. Wyszyńskiego. Pieśń wykonują neoprezbiterzy archidiecezji warszawskiej.

„Soli Deo” to hymn przygotowany na beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego, skomponowany przez znany duet twórców pieśni. Słowa napisał nieżyjący już bp Józef Zawitkowski, a muzykę skomponował ks. prałat Wiesław Kądziela.

Pieśń wykonują neoprezbiterzy archidiecezji warszawskiej:  ks. Mikołaj Derentowicz - wokal i ks. Mateusz Mickiewicz - organy.


źródło: archidiecezja warszawska, youtube.com

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-09-11 15:47:23
miniaturka

Zaczynam dzień z Ewangelią

To nie jest tak, że Jezus był zaprogramowany na mękę i śmierć. To nie jest tak, że Bóg Ojciec chciał śmierci swojego Syna. Jezus bezgranicznie oddał się człowiekowi. Tego chciał Jego Ojciec i tego też pragnął Jezus. Mękę i śmierć zgotowali Jezusowi ludzie. To były ich wolne decyzje.
2021-09-11 16:02:49
miniaturka

Papież zawierzył Matce Bożej podróż na Węgry i Słowację

Papież zawierzył Matce Jezusa podróż na Węgry i Słowację. Tak, jak czyni to przed każdą podróżą i po powrocie do Rzymu, modlił się przed ikoną patronki Rzymu – Maryi czczonej w wizerunku Matki Bożej Ocalenia Ludu Rzymskiego (Salus Populi Romani).
2021-09-12 08:43:44
miniaturka
play

„Błogosławiona Matko Niewidomych”. Hymn beatyfikacyjny Matki Elżbiety Czackiej

Hymn na beatyfikację Matki Elżbiety Róży Czackiej skomponował Piotr Pałka. Słowa napisała s. Damiana Laske FSK. Pieśń wykonują osoby reprezentujące Dzieło Triuno: niewidomi, świeccy i siostry franciszkanki.
2021-09-12 09:31:27
miniaturka

Papież ucałował zdjęcie Prymasa Tysiąclecia

Papież otrzymał na pokładzie samolotu lecącego z Rzymu do Budapesztu zdjęcie kard. Stefana Wyszyńskiego, który dziś zostanie beatyfikowany w Warszawie. Franciszek ucieszył się z tego podarunku i ucałował fotografię Prymasa Tysiąclecia.
2021-09-12 09:48:10
miniaturka

Papież przybył do Budapesztu na zakończenie Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego

Franciszek przybył do Budapesztu na zakończenie trwającego w tym mieście Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego. W ten sposób rozpoczął swoją 34. podróż apostolską. Po powitaniu na lotnisku, spotkał się w Muzeum Sztuk Pięknych z prezydentem i premierem Węgier.
2021-09-12 10:11:18
miniaturka

Kard. Stefan Wyszyński i m. Elżbieta Czacka błogosławionymi Kościoła katolickiego!

Kard. Stefan Wyszyński, Prymas Tysiąclecia i m. Elżbieta Róża Czacka, założycielka Zakładu dla Niewidomych w Laskach, zostali w niedzielne południe ogłoszeni błogosławionymi! Obrzęd beatyfikacji miał miejsce na początku Mszy św., po akcie pokuty i odczytaniu życiorysów.