Strona główna
opoka.org.pl
2021-09-16 10:45
mk

Śmiertelna dysproporcja. Były żołnierz startuje w walkach MMA jako kobieta

„Moment, w którym ideologia spotkała się z zimną, twardą rzeczywistością” – tak określił walkę Celine Provost z Alaną McLaughlin (transseksualistą, który spędził sześć lat w amerykańskiej armii jako mężczyzna) dziennikarz Piers Morgan. Jego zdaniem „gorsze rzeczy dopiero nadejdą”.

Autor/źródło: unsplash.com

W swojej opinii na łamach The Daily Mail przyznał, że „Ciosy Provost odbijały się od McLaughlin jak lwiątko od swojego ojca, a kiedy została przygwożdżona do ziemi, nie mogła się ruszyć i szybko się poddała”. Jasne było – jak dodał – że McLaughlin był zbyt silny. Równie oczywiste wydawało się, że „ta siła pochodziła z 33 lat, które spędził jako biologiczny mężczyzna”.

W jednym z wywiadów McLaughlin opowiadał o traumatycznym dzieciństwie (m.in. o tym, że w wieku pięciu lat został zgwałcony). Mówił, że jego rodzina jest bardzo religijna i zmuszała go do uczęszczania na sesje tzw. terapii konwersyjnej. Po decyzji o zmianie płci jego matka wyrzekła się syna.

Kilka lat dorosłego życia McLaughlin spędził w wojsku USA. Został sierżantem medycznym sił specjalnych, a w 2007 roku służył w Afganistanie jako członek elitarnego, 12-osobowego oddziału. Pracując w strefie walki, leczył rannych w wybuchach bomb. Został odznaczony ośmioma medalami za wybitną służbę.

„Bez względu na jego dokonania wojskowe czy osobiste zmagania w okresie dojrzewania, nic nie usprawiedliwia tego, co wydarzyło się w piątkowy wieczór” – napisał Piers Morgan o walce 38-letniego McLaughlina z młodszą o 6 lat Provost.

Dziennikarz, który zasadniczo popiera środowisko LGBT, zwrócił uwagę, że mężczyznom, którzy uważają się za kobiety i chcą startować w żeńskich zawodach, zaleca się leczenie hormonalne. Jak jednak przyznał P. Morgan, nawet restrykcyjna terapia „nie zmniejsza gęstości mięśni ani siły”.

„Stwarza to wystarczającą niesprawiedliwość w sportach bezkontaktowych, takich jak sprint czy podnoszenie ciężarów, ale jeśli chodzi o sporty walki, takie jak MMA, tworzy to potencjalnie śmiertelną dysproporcję” – podkreślił Piers Morgan.

Przypomniał historię pierwszego transpłciowego zawodnika MMA, Fallon Fox, który wcześniej służył w Marynarce Wojennej Stanów Zjednoczonych. Jako „zawodniczka” MMA wygrał wszystkie swoje walki z wyjątkiem jednej. „W jednej z nich, [Fox] złamał kobiecie czaszkę. Obawiam się, że gorsze rzeczy dopiero nadejdą” – przyznał dziennikarz.

Źródła: DailyMail.co.uk, ChristianPost.com, Marsz.info

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-09-16 10:23:43
miniaturka

Praca zdalna w pandemii – jak wpłynęła na Polaków?

Stres mocniej dotknął podwładnych niż przełożonych, odczuły go też bardziej kobiety niż mężczyźni. Ponad połowa ankietowanych miała poczucie, że pracuje więcej niż przed pandemią – wynika z badania Akademii Leona Koźmińskiego i Uniwersytetu SWPS.
2021-09-16 10:30:10
miniaturka

Na poziomie europejskim trwają analizy, czy paszporty covidowe zostaną przedłużone

Na poziomie europejskim trwają analizy, czy istnieje możliwość przedłużenia istniejących certyfikatów. Z uwagi na brak wiążących danych naukowych nt. długookresowej odporności po pełnym cyklu szczepienia, nie ma obecnie kierunkowych decyzji w tym zakresie – przekazało PAP Ministerstwo Zdrowia.
2021-09-16 10:30:40
miniaturka

Dziecko w łonie matki i noworodek nie odczuwa bólu. Prawda czy mit?

Jeszcze stosunkowo niedawno medycyna niewiele wiedziała na temat fizjologii dziecka w łonie matki. Jedną z niewiadomych było to, czy płód oraz noworodek może odczuwać ból. Jak jest naprawdę?
2021-09-16 11:33:01
miniaturka

Kryzys wolności w USA

„Stany Zjednoczone mają dziś mniej wolności niż przed wojną o niepodległość” – powiedział niedawno Mark Levin, gospodarz programu „Life, Liberty & Levin” emitowanego na antenie telewizji Fox News Channel.
2021-09-16 11:34:36
miniaturka

„Wielka moc”. Animacja, która porusza serca rodziców

Na rodzicach spoczywa wielka odpowiedzialność. Pokazują to dobitnie trzy sceny w trzyminutowej animacji „Wielka moc”, która powstała w ramach kampanii organizowanej przez Stowarzyszenie Moc Wsparcia. Kampania ma na celu zwrócenie uwagi na budowanie bezpiecznej więzi rodzic-dziecko.
2021-09-16 11:49:02
miniaturka

Żydowska pisarka dziękuje papieżowi za jego słowa na temat antysemityzmu

Ocalona z Holokaustu Edith Bruck podziękowała papieżowi Franciszkowi za zwrócenie uwagi na niebezpieczeństwo antysemityzmu podczas jego wizyty w Europie Środkowej.