Strona główna
opoka.org.pl
2019-10-30 10:40
kk / IDM JPII

Skubas zagra w Kinie Kijów

Polski artysta zagra koncert w ramach przyznawania "Małopolskiego Nobla", wydarzenia organizowanego co dwa lata przez Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie.

Autor/źródło: Anna Tomczynska/IDM JPII

Nagrodę "Veritatis Splendor" przyznaje się co dwa lata za szczególne zasługi na rzecz szerzenia dialogu między kulturami w wymiarze kulturowym, społecznym i religijnym.

SKUBAS - Autor być może najpiękniejszej polskiej piosenki miłosnej o... braku miłości. Wszedł w ciężkich, grunge’owych butach w Krainę Łagodności i uzyskał zupełnie nową jakość – muzykę ciężką od emocji, za to lekką dźwiękiem. Kiedyś znany głównie na scenie klubowej, ze współpracy m.in. z Noviką, Envee i Smolikiem, wybił się na niepodległość wydanym w 2012 roku debiutem "  „Wilczełyko”. Na swojej drugiej płycie – „Brzasku” – SKUBAS to już artysta kompletny.

Od czasu swojego debiutu SKUBAS zagrał kilka tras koncertowych i wystąpił na wszystkich liczących się festiwalach (Open’er, Orange Warsaw, Jarocin,Przystanek Woodstock, itp.) SKUBAS to również artysta, który chętnie bierze udział w koncertach-projektach specjalnych (m.in. Obywatel GC v.2.0, Męskie Granie Orkiestra, Europejski Stadion Kultury, itp.

źródło: www.idmjp2.pl
Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-10-29 10:27:57
miniaturka

Bogu zawierzamy nadzieje i troski Ameryki Łacińskiej

Coraz bardziej napięta sytuacja społeczna w niektórych regionach Ameryki Łacińskiej i Karibów skłoniła pracujących tam zakonników do wydania apelu wzywającego do poszanowania praw człowieka
2019-10-29 11:04:19
miniaturka

Salezjański misjonarz: z Synodu wypływa rzeka życia dla Amazonii

Jeden z uczestników Synodu Biskupów, misjonarz salezjanin, określił wynik jego obrad mianem "rzeki życia" dla regionu Amazonii
2019-10-29 12:17:18
miniaturka

Stanowisko Komisji Wychowania Katolickiego KEP odnośnie do edukacji seksualnej w szkole

Powielane informacje, medialne doniesienia i sugestie polityków, jakoby w polskich szkołach nie była podejmowana tematyka związana z płciowością są nieprawdziwe – czytamy w stanowisku Komisji Wychowania Katolickiego KEP.
2019-10-29 12:47:14
miniaturka

Świdnica: bp Dec zatwierdził normy ochrony małoletnich

Bp Ignacy Dec wydał dekret zatwierdzający "Normy ochrony małoletnich oraz osób bezradnych w diecezji świdnickiej". Dokument będzie obowiązywał od 18 listopada br.
2019-10-29 13:16:15
miniaturka

Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Biskupi poprowadzą procesje na cmentarzach

W uroczystość Wszystkich Świętych kard. Kazimierz Nycz i biskupi pomocniczy archidiecezji warszawskiej odprawią Msze święte i poprowadzą procesje żałobne na stołecznych cmentarzach.
2019-10-29 14:12:55
miniaturka

CBOS: Polacy coraz rzadziej myślą o śmierci

Polacy coraz rzadziej myślą o śmierci, obecnie zdarza się im to rzadziej niż jeszcze kilkanaście lat temu – dowodzi najnowszy raport CBOS. W ciągu ostatnich siedmiu lat wyraźnie ubyło osób, które chciałyby się przed śmiercią wyspowiadać, przyjąć sakramenty.