Strona główna
opoka.org.pl
2021-03-02 11:00
JR / Pomocnicy Mariańscy

Skąd misjonarze biorą przybory szkolne dla dzieci? Marianie odpowiadają!

W ramach cyklu #350na350, w którym marianie odpowiadają na pytania internautów, ukazał się odcinek pt. „Skąd misjonarze biorą przybory szkolne dla dzieci?”. Zapraszamy do obejrzenia i poznania kulis pracy misjonarzy!

Po co ślub kościelny, skoro jest tyle rozwodów? Dlaczego księża odmawiają niewierzącym pogrzebu? Jak dobrze przygotować dziecko, żeby Komunia św. nie była wyścigiem za prezentami?

Na te i inne pytania Internautów odpowiadają księża marianie z okazji swojego jubileuszu, a więc 350. rocznicy powstania zgromadzenia. „Cykl nosi nazwę #350na350 i jest to 350 pytań, na które będą odpowiadać marianie z całego świata" – mówi ks. Łukasz Wiśniewski MIC, dyrektor Stowarzyszenia Pomocników Mariańskich. I zachęca – „Jeżeli masz jakieś trudne pytanie, którego może do tej pory nie było okazji zadać żadnemu marianinowi, to jest to okazja, aby je przesłać, czy to pod tym filmem na YT w komentarzu, czy do nas, do Pomocników Mariańskich na adres: media.spm@marianie.pl, a my w kolejnych filmach, będziemy na nie odpowiadać".

Patronem odcinka „Skąd misjonarze biorą przybory szkolne dla dzieci?” jest Opoka.

Źródło: Pomocnicy Mariańscy

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-03-02 09:48:15
miniaturka

Poziom sodu u pacjentów z COVID-19 pozwala przewidzieć zgon lub niewydolność oddechową

Hospitalizowani pacjenci z COVID-19, u których wykryto nieprawidłowy poziom sodu we krwi, mają większe ryzyko wystąpienia niewydolności oddechowej lub śmierci - wykazało badanie opublikowane niedawno w „Journal of Clinical Endocrinology & Metabolism”.
2021-03-02 10:16:17
miniaturka

Rzecznik irackiego MSZ: wizyta papieża to „narodowe zadanie”

Mimo napiętej sytuacji związanej z bezpieczeństwem oraz pandemią, Irak oczekuje, że czterodniowa wizyta papieża Franciszka rozpocznie się zgodnie z planem, a więc 5 marca.
2021-03-02 11:14:22
miniaturka

Identyfikacje ofiar z Łączki od ponad dwóch lat stoją w miejscu. Dlaczego?

Mam głębokie przekonanie, że szczątki gen. Fieldorfa, płk. Cieplińskiego, rtm. Pileckiego zostały już odnalezione podczas prac poszukiwawczych na Łączce, ale nie wiemy, dlaczego do tej pory nie zostały zidentyfikowane – powiedział prof. Krzysztof Szwagrzyk.
2021-03-02 11:50:28
miniaturka

Do odbudowania iglicy katedry Notre Dame potrzeba 1000 starych dębów

Jak informuje „Le Figaro”, leśnicy poszukują już dębów, które posłużą do odbudowy zniszczonej w pożarze z 2019 roku iglicy paryskiej katedry Notre Dame. Drzewa muszą mieć od 150 do 200 lat, a czasu na ich znalezienie nie ma wiele. Plan wycinki krytykują ekolodzy.
2021-03-02 12:23:28
miniaturka

Abp Tadeusz Wojda SAC nowym arcybiskupem metropolitą gdańskim

Abp Tadeusz Wojda SAC, dotychczasowy arcybiskup białostocki, został mianowany arcybiskupem metropolitą gdańskim. Decyzję papieża ogłosiła dziś w południe Stolica Apostolska.
2021-03-02 13:11:32
miniaturka

Belgia: Modlitwa małżeństw polonijnych za wstawiennictwem Św. Józefa

Marzec to miesiąc, w którym w szczególny sposób oddajemy cześć opiekunowi Pana Jezusa – św. Józefowi. W ustanowionym przez papieża Franciszka "Roku św. Józefa" - Wspólnota Domowego Kościoła w Belgii wraz z kapłanami modli sie codziennie za wstawiennictwem Św. Józefa za polonijne małżeństwa w Belgii.