Strona główna
opoka.org.pl
2021-06-25 15:29
AC

Serce Jezusa w sercach świętych

Św. Faustyna Kowalska, św. Jan Paweł II, św. Katarzyna ze Sieny, św. Brat Albert i wielu innych świętych, którzy są dla wiernych wzorem wiary, szczególnym kultem darzyło Najświętsze Serce Pana Jezusa. Jego Serce żyło w ich sercach.

Autor/źródło: Maciej Górnicki, licencja: CC0

Święci wiedzieli, że największym ratunkiem dla świata jest schronienie się w miłosiernym Sercu Jezusa. Siostra Faustyna Kowalska zapisała w swoim „Dzienniczku”: „Czuję dobrze, że nie kończy się posłannictwo moje ze śmiercią, ale się zacznie. O dusze wątpiące, uchylę wam zasłony nieba, aby was przekonać o dobroci Boga, abyście już więcej nie raniły niedowierzaniem najsłodszego Serca Jezusa. Bóg jest Miłością i Miłosierdziem”  (Dz. 281).

Święty Brat Albert nie tylko czcił Serce Jezusa, ale uwieczniał je także na swoich obrazach. Niejednokrotnie zwracał się do Jezusa, wychwalając Jego Serce, prosząc o potrzebne łaski z Jego wstawiennictwem: „Niech Serce Najświętsze udzieli nam płomienia świętej miłości. Ofiarujemy się na znoje i trudy, i cierpienia, gotowi jesteśmy na krzyż dla uczczenia Najświętszego Serca Pana naszego” - modlił się.

Podobnie do Mistrza zwracała się św. Katarzyna ze Sieny i rozważała wiele spraw związanych z głębią miłości, płynącej z Jego Serca. W „Dialogach z Mistrzem” napisała tak: „O Baranku Niepokalany! Byłeś martwy, kiedy Twój bok został otwarty, dlaczego chciałeś zostać zraniony w Serce? A On odpowiedział: abyś pamiętała, że miałem powód. Chciałem, żebyś zobaczyła tajemnicę Mojego Serca, abyś mogła zobaczyć, że kocham bardziej, niż mogłem pokazać przez skończone bóle”.

Również św. Jan Paweł II szerzył kult Serca Jezusowego. Piękne są słowa, które swego czasu wypowiedział: „To Serce tętni całą niewyczerpaną miłością, która odwiecznie jest w Bogu, tą miłością jest ku nam wciąż otwarte, jak zostało otwarte włócznią setnika na krzyżu”.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-06-25 13:35:08
miniaturka

Rewolucja homoseksualizmu. Jak zaburzenie stało się normą?

Rola homoseksualisty jest rolą niezwykle skomplikowaną. Jeżeli deklaruje swoją orientację jako niezmienną, spetryfikowaną, to w gruncie rzeczy zaprzecza samej istocie ideologii, której jest wyznawcą – pisze ks. Paweł Bortkiewicz na łamach „Do Rzeczy”.
2021-06-25 13:42:09
miniaturka

Polska i Węgry bronią swojej tożsamości – pisze „La Gaceta”

„Tylko zdecydowane działanie jedności narodów i narodów, wolnych Europejczyków będzie w stanie powstrzymać dryfowanie ku ruinie Europy” – pisze w swoim wstępniaku „La Gaceta”.
2021-06-25 14:59:07
miniaturka

Zaczynam dzień z Ewangelią

Centurion nie czuł się godzien, aby Jezus wszedł do jego domu. I właśnie dlatego Pan Jezus uznał go godnym. To wzór, jak powinna wyglądać nasza postawa wobec Boga. Pomniejszmy nasze napompowane ego, aby zrobić więcej miejsca dla Jezusa
2021-06-25 15:09:58
miniaturka

Generał jezuitów z entuzjazmem o upadku wiary

Generał jezuitów występuje dziś ramię w ramię z wojownikami radykalnego ateizmu, którzy tak jak on, również walczą o złamanie rzekomej katolickiej „hegemonii kulturowej”, za którą ich zdaniem podążają zniewolenie, przesąd, rasizm, upokorzenie kobiet i tyrania seksualna – pisze Jan Rokita.
2021-06-25 15:25:02
miniaturka

Dzień Wolności Podatkowej znacznie później niż zazwyczaj

Dzień Wolności Podatkowej w tym roku wypadł 22 czerwca, znacznie później niż w poprzednich latach – ogłosiło Centrum im. Adama Smitha. Jest to symboliczne święto podatników. To dzień, gdy przestajemy pracować dla rządu, a zaczynamy pracować dla siebie i swoich bliskich.
2021-06-25 15:43:03
miniaturka

Wartość inwestycji w fotowoltaikę w całym roku 2020 to ok. 10 mld zł

Portal WysokieNapiecie.pl szacuje wartość inwestycji w fotowoltaikę w całym roku 2020 na ok. 10 mld zł. Z tej kwoty 6,5 mld zł na zakup i montaż wydały gospodarstwa domowe, a ok. 3 mld zł firmy i samorządy.