Strona główna
opoka.org.pl
2021-04-11 10:24
JR

Serce Jezusa jest zawsze otwarte! Pomódl się śpiewaną Koronką

Święto Miłosierdzia Bożego to wyjątkowa okazja do przypomnienia, jak wielką miłością darzy nas Bóg. Dziś także bardzo wymownie wybrzmi Koronka do Bożego Miłosierdzia. Nową jej melodię zaprezentowano na kanale YouTube Otwarte Drzwi.

Autor/źródło: YouTube / Otwarte drzwi (screenshot)

„Miłosierdzie Pańskie na wieki wyśpiewywać będę” – słowa świętej siostry Faustyny dzisiaj się materializują w postaci nowej melodii Koronki. Jezus za pośrednictwem polskiej mistyczki zostawił nam tę niezwykłą modlitwę, ale i misję krzewienia kultu Miłosierdzia Bożego na całym świecie.

Premiera Koronki obyła się w niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego.

Muzykę stworzył Jacek Hoduń. Modlitwę śpiewa Agata Glejt, a modlitwę wprowadzającą prowadzi ks. Zbigniew Gełdon.

„Tą nową melodią przypominamy, że Serce Jezusa jest zawsze otwarte. Pomódl się z nami. Przekonaj się, że i tobie Jezus chce udzielić wielu wspaniałych łask dzięki Jego nieskończonemu miłosierdziu. Przekonaj się – Jezus żyje!” – mówił ks. Gełdon.

Zachęcamy do modlitwy!

Źródło: YouTube / Otwarte Drzwi, Facebook / ks. Zbigniew Gełdon


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-04-10 18:24:37
miniaturka

Amantadyna lekiem na COVID-19? Rozpoczęto badania

Badanie kliniczne mające zweryfikować skuteczność i bezpieczeństwo leczenia chorych na COVID-19 amantadyną rozpoczęło się właśnie w Górnośląskim Centrum Medycznym (GCM) w Katowicach-Ochojcu. Ma ono objąć 500 pacjentów w 20 ośrodkach w całym kraju.
2021-04-10 20:06:12
miniaturka

Papież podkreślił oddanie księcia Filipa małżeństwu i rodzinie

Papież Franciszek złożył królowej Elżbiecie II kondolencie w związku ze śmiercią jej męża księcia Filipa. W telegramie podpisanym przez watykańskiego sekretarza stanu podkreślił oddanie zmarłego małżeństwu i rodzinie, jego wybitne zasługi w służbie publicznej oraz zaangażowanie w edukację i rozwój przyszłych pokoleń.
2021-04-11 08:58:44
miniaturka

Święto Miłosierdzia – ucieczka i schronienie dla wszystkich dusz

Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego – powiedział Pan Jezus s. Faustynie.
2021-04-11 11:03:10
miniaturka

Transmisja adoracji Najświętszego Sakramentu odblokowana!

Jak poinformował ks. Piotr Wiśniowski, dyrektor EWTN Polska, zablokowana wczoraj transmisja adoracji Najświętszego Sakramentu jest znowu dostępna na YouTube. „Sankcje nałożone na nasz kanał zostają cofnięte” – napisał.
2021-04-11 12:01:47
miniaturka

Papież: skoro dostąpiliśmy miłosierdzia, stawajmy się miłosierni!

„Chrześcijańskie pielgrzymowanie rozpoczyna się od przyjęcia daru miłosierdzia. Jedynie wtedy będziemy mogli ofiarować światu coś nowego” – te słowa papież wypowiedział w homilii podczas Mszy odprawionej w Święto Miłosierdzia Bożego w Kościele pw. Ducha Świętego in Sassia w Rzymie.
2021-04-11 12:20:30
miniaturka

W Pakistanie dwie chrześcijanki oskarżono o pogardę dla Koranu

Dwie chrześcijańskie pielęgniarki z Faisalabadu, miasta w pakistańskim stanie Pendżab, zostały oskarżone o pogardę dla Koranu na podstawie pakistańskiego kodeksu karnego 295 B, jednego z artykułów niesławnego „prawa o bluźnierstwie”, które karze za szkalowanie świętej księgi islamu – podała misyjna agencja Fides.