Strona główna
opoka.org.pl
2021-02-23 10:36
AC

Senator USA wskazując na obraz USG: „Czy to jest dziecko?”

Senator USA James Lankford, wskazując na obrazy ultrasonograficzne dzieci w 24, 25 i 26 tygodniu ciąży, zadał pytanie, na które nie wszyscy są gotowi: „Czy to jest dziecko, czy nie?”. Po chwili dodał: „Jak widać wszystko z tego wynika”.

Autor/źródło: commons.wikimedia.org, United States Senate, Domena Publiczna, edit

„Nie wszyscy są gotowi zadać takie pytanie, ale to jest kwestia, która ma znaczenie” –  powiedział James Lankford, senator Partii Republikańskiej w stanie Oklahoma. Lankford przedstawił trójwymiarowe obrazy ultrasonograficzne dzieci w 24, 25 i 26 tygodniu ciąży. Wskazał na oczy, usta, nos, rączki i powiedział głośno: „Czy to dzieciak, czy nie? Wszystko z tego wynika”. Senator dobitnie pokazał tym samym, że to nienarodzone dziecko, które widzą na USG ma prawo do życia.

Lankford przemawiał przez 20 minut, ku niewygodzie niektórych osób obecnych na sali. Przytoczył też mocne porównanie: „gdyby rodzice zostawili swoje dziecko w rozgrzanym samochodzie przez swoją bezmyślność, byłoby to przerażające. Wszystkie media zrobiłyby z tego ogromny szum. Gdyby jednak ci sami rodzice udali się kilka miesięcy wcześniej do kliniki aborcyjnej, żadne media nie doniosłyby o tym”.

Senator James Lankford zadał też pozostałym senatorom pytanie: „Czy wszystkie dzieci są wartościowe, czy tylko niektóre?”. Dodał, że zapewne wszyscy zgodziliby się, że złoto jest cenne, a tymczasem niektórzy uważają, że nienarodzone dzieci są cenne tylko wtedy, gdy rodzice te dzieci chcą na świecie. Takie myślenie trzeba odrzucić. Każdy człowiek jest cenny. „Rodzice nie muszą decydować, kto jest wartościowy, a kto jest marnotrawstwem medycznym” – podkreślił senator na koniec swojego wystąpienia.

źródło za: kath.net

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-02-23 09:03:43
miniaturka

CommLED wprowadza na rynek innowacyjne urządzenie do zwalczania wirusów i bakterii

Dezynfekująca lampa przepływowa UVC LED produkowana przez polską firmę CommLED z Gliwic może stanowić znaczące wsparcie w walce z pandemią koronawirusa.
2021-02-23 09:26:08
miniaturka

Anglia: cicha eutanazja - polecenie rezygnacji z reanimacji osób niepełnosprawnych

Jak ujawniły brytyjskie media, osoby niepełnosprawne intelektualnie były informowane o tym, że nie zostaną poddane reanimacji w przypadku zarażenia się koronawirusem. Sprawę bada rządowa Komisja ds. jakości opieki. Głos zabrał również Episkopat Anglii i Walii.
2021-02-23 10:09:18
miniaturka

Niedzielski: do jesieni jesteśmy w stanie zaszczepić 60-70 proc. dorosłej populacji

Wydolność miesięczna szczepień w Polsce sięga obecnie rzędu 2,5 mln - 3 mln. Jeśli sytuacja będzie się korzystanie rozwijała, to do jesieni jesteśmy w stanie zaszczepić 60-70 proc. dorosłej populacji, czyli ponad 20 mln osób - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.
2021-02-23 10:14:17
miniaturka

Cała prawda o szczepionkach: konkursy i wywiady w ramach #FakeHunter Challenge

Konkurs z nagrodami pieniężnymi polegający na znajdowaniu i weryfikowaniu fakenewsów, a także rozmowy z naukowcami, lekarzami, dziennikarzami i aktorami. Wszystko to w ramach wydarzenia #FakeHunter Challenge/szczepionki, które w dniach 12-13 marca organizuje PAP i związany z nią serwis #Fakehunter.
2021-02-23 10:18:09
miniaturka

„Miłosierdzie wyzwala ze śmierci” – 5 cytatów z Listu do Filipian św. Polikarpa

Wspominamy dziś św. Polikarpa, biskupa Smyrny, ucznia św. Jana Ewangelisty. Zginął on śmiercią męczeńską prawdopodobnie w 156 r. Pozostawił po sobie List do Filipian, który zawiera wiele wskazówek moralnych. Oto 5 inspirujących cytatów z tego listu:
2021-02-23 10:46:38
miniaturka

Kard. Hollerich: czy po pandemii przetrwa dotychczasowa forma Kościoła?

Pandemia, która nam zatruwa życie stawia pytanie o przetrwanie tej formy Kościoła, jaką znaliśmy dotychczas, z niepokojem pisze arcybiskup Luksemburga kard. Jean-Claude Hollerich, przewodniczący COMECE, w liście pasterskim na Wielki Post.