Strona główna
opoka.org.pl
2020-01-20 15:59
AC / ts, KAI

Sekretarz generalny Światowej Ligi Muzułmańskiej odwiedzi Auschwitz

Sekretarz generalny Światowej Ligi Muzułmańskiej, szejk Mohammad Alissa, odwiedzi 23 stycznia były niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady.

Autor/źródło: photogenica.pl, 15945

Będzie to pierwsza wizyta w tym miejscu wysokiej rangi przedstawiciela międzynarodowej organizacji islamskiej - poinformowała niemiecka agencja katolicka KNA, powołując się na komunikat Centralnej Rady Muzułmanów (ZMD) w Niemczech.

Według tej informacji, szejkowi Alissa towarzyszyć będzie delegacji Komitetu Żydów Amerykańskich oraz sekretarz generalny ZMD Abdassamad El Yazidi. Z Auschwitz szejk pojedzie do Niemiec na zaproszenie tamtejszej Rady Muzułmanów. Planuje tam spotkania z przedstawicielami życia religijnego, politycznego i społecznego, w tym m.in. z przewodniczącym niemieckiego Bundestagu Wolfgangiem Schäuble, z biskupami i przedstawicielami judaizmu.

Światowa Liga Muzułmańska z siedzibą w Mekce jest jedną z najważniejszych islamskich organizacji pozarządowych. Jej celem jest reprezentowanie na świecie interesów religijnych i kulturalnych muzułmanów, a członkami – czołowi uczeni świata islamskiego. Liga została założona w 1962 roku i finansowana przez Arabię Saudyjską. Jej sekretarzem generalnym musi być zawsze obywatel tego kraju.

ts (KAI) / Bonn

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-01-20 14:41:35
miniaturka

Licheń: II Rodzinny Dzień Babci i Dziadka

Całe rodziny podczas niedzielnej Eucharystii dziękowały w licheńskiej bazylice za życie Dziadków, ale też modliły się, by młodzi potrafili docenić starsze osoby i okazać im swoją wdzięczność.
2020-01-20 15:00:20
miniaturka

Książka "Jutro Niedziela" – zachętą do odkrywania Słowa Bożego

Książka została przygotowana z myślą o osobach świeckich i duchownych. Autorami „Jutro Niedzieli” są ks. Przemysław Śliwiński i ks. Marcin Kowalski – ksiądz dziennikarz i ksiądz biblista.
2020-01-20 15:26:05
miniaturka

Komu można odmówić Komunii świętej?

„Do Komunii świętej nie należy dopuszczać ekskomunikowanych lub podlegających interdyktowi (...), jak również innych osób trwających z uporem w jawnym grzechu ciężkim” – mówi kanon 915 Kodeksu Prawa kanonicznego. W następnym czytamy, że nie powinien przystępować do Komunii świętej „kto ma świadomość grzechu ciężkiego”.
2020-01-20 15:44:06
miniaturka

Papież: chrześcijanin jest posłuszny Słowu Pana

„Zaufanie do Słowa Bożego pozwala przezwyciężyć bałwochwalstwo, wyniosłość oraz nadmierną pewność siebie” – te słowa Papież wypowiedział podczas Mszy w Domu św. Marty.
2020-01-21 08:14:30
miniaturka

Paryż: kolejna demonstracja przeciw in vitro bez ojca

Francuzi ponownie zaprotestowali przeciwko nowym rozwiązaniom prawnym ugrupowania prezydenta Macrona, które udostępni zapłodnienie in vitro parom lesbijskim i samotnym kobietom. Powszechnie jest ono nazywane prawem o likwidacji ojca.
2020-01-21 08:44:33
miniaturka

Prześladowania chrześcijan dzisiaj

Państwa policyjne oraz ekstremizm islamski - to one szczególnie dotykają wiernych Chrystusowi i powodują ich cierpienia. Publikujemy podsumowanie światowego raportu o prześladowaniach za wiarę.