Strona główna
opoka.org.pl
2020-03-20 13:35
MG / KAI, apis / Sandomierz

Sandomierz: od poniedziałku multimedialne lekcje religii dla młodzieży i dzieci

Multimedialne lekcje religii dla młodzieży szkolnej diecezji sandomierskiej prowadzone będą od 23 marca na stronie diecezjalnej oraz na kanale YouTube.

Autor/źródło: Pixabay, jarmoluk, licencja: CC0

Katecheci prowadzący lekcje religii będą rozsyłać swoim uczniom za pomocą dzienników elektronicznych informacje i linki do materiałów szkolnych.


Wydział Nauki i Wychowania Katolickiego Diecezji Sandomierskiej informuje, że w sytuacji zagrożenia epidemiologicznego prowadzący katechezę nie mogą pozostawić uczniów bez opieki.


„Mając to na uwadze, grupa katechetów duchownych i świeckich Diecezji Sandomierskiej przygotowała serię katechez w formie multimedialnej” – czytamy w komunikacie opublikowanym stronie diecezjalnej.


Organizatorzy proponują lekcje z religii dla trzech grup wiekowych: dla dzieci młodszych, dzieci starszych i dla młodzieży.


Od najbliższego poniedziałku na stronie diecezji oraz na kanale YouTube ukazywać się będą regularnie dwie propozycje katechez w następującym porządku: w poniedziałki i środy – dla młodzieży szkół średnich; we wtorki i piątki – dla dzieci starszych i młodzieży ze szkół podstawowych (klasy V-VIII); w czwartki i soboty – dla dzieci młodszych (przedszkole – IV klasa).


Organizatorzy i pomysłodawcy zachęcają dzieci i młodzież do skorzystania z przygotowanych katechez.

apis / Sandomierz

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-03-20 12:08:03
miniaturka

Abp Marek Jędraszewski pobłogosławił Kraków i jego mieszkańców

W uroczystość św. Józefa, który od ponad trzystu lat patronuje Krakowowi abp Marek Jędraszewski o godz. 21.37 pobłogosławił wszystkich mieszkańców miasta z wieży sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach.
2020-03-20 12:13:55
miniaturka

Genderowa Karta Równości nieważna. Wojewoda wielkopolski wydał rozstrzygnięcie

W ostatnich tygodniach wiele kontrowersji wzbudziło przyjęcie przez Radę Miasta Poznania Karty Równości Kobiet i Mężczyzn, która opiera się na założeniach ideologii gender.
2020-03-20 12:16:40
miniaturka

Abp Ryś: czy miłość jest fundamentem twojego działania?

Dzisiejsza poranna Msza święta, której przewodniczył metropolita łódzki, abp Grzegorz Ryś, była transmitowana z sanktuarium świętego Antoniego z Padwy, które znajduje się w łódzkich Łagiewnikach.
2020-03-20 13:18:50
miniaturka

Papieska podróż do Azji będzie odwołana?

Jest wielce prawdopodobne, że z powodu pandemii koronawirusa papież Franciszek odwoła planowaną na wrzesień podróż do Indonezji, Timoru Wschodniego i Papui-Nowej Gwinei.
2020-03-20 13:43:56
miniaturka

„Playlista na kwarantannę” – subiektywny przegląd filmów na czas Wielkiego Postu

O tym, po jakie typowe i mniej znane filmy warto sięgnąć podczas przymusowej wielkopostnej kwarantanny - mówi w rozmowie z KAI ks. Piotr Grudzień, misjonarz saletyn, katecheta, organizator Międzynarodowych Saletyńskich Spotkań Młodych i absolwent zarządzania kulturą.
2020-03-20 14:30:40
miniaturka

Śródpoście, garkotłuk, wielkopostne psoty - tak ongiś bywało

Jakie zwyczaje towarzyszyły śródpościu? Na jakie psoty i psikusy pozwalano sobie w Wielkim Poście? Jakie znaczenie ma śpiew, wspólnota, rytuał? Które z praktyk ludowych mają przedchrześcijańskie korzenie?