Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2020-03-20 13:35
MG / KAI, apis / Sandomierz

Sandomierz: od poniedziałku multimedialne lekcje religii dla młodzieży i dzieci

Multimedialne lekcje religii dla młodzieży szkolnej diecezji sandomierskiej prowadzone będą od 23 marca na stronie diecezjalnej oraz na kanale YouTube.

Autor/źródło: Pixabay, jarmoluk, licencja: CC0

Katecheci prowadzący lekcje religii będą rozsyłać swoim uczniom za pomocą dzienników elektronicznych informacje i linki do materiałów szkolnych.


Wydział Nauki i Wychowania Katolickiego Diecezji Sandomierskiej informuje, że w sytuacji zagrożenia epidemiologicznego prowadzący katechezę nie mogą pozostawić uczniów bez opieki.


„Mając to na uwadze, grupa katechetów duchownych i świeckich Diecezji Sandomierskiej przygotowała serię katechez w formie multimedialnej” – czytamy w komunikacie opublikowanym stronie diecezjalnej.


Organizatorzy proponują lekcje z religii dla trzech grup wiekowych: dla dzieci młodszych, dzieci starszych i dla młodzieży.


Od najbliższego poniedziałku na stronie diecezji oraz na kanale YouTube ukazywać się będą regularnie dwie propozycje katechez w następującym porządku: w poniedziałki i środy – dla młodzieży szkół średnich; we wtorki i piątki – dla dzieci starszych i młodzieży ze szkół podstawowych (klasy V-VIII); w czwartki i soboty – dla dzieci młodszych (przedszkole – IV klasa).


Organizatorzy i pomysłodawcy zachęcają dzieci i młodzież do skorzystania z przygotowanych katechez.

apis / Sandomierz


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Sandomierz, internet, epidemia, kwk, multimedia, koronawirus, katechetyka