Strona główna
opoka.org.pl
2019-03-21 09:48
Anna Bajon / Krzysztof Bronk

Salezjanki: chcemy pomóc Syrii w odbudowie, zakładamy szkoły

W Syrii wyczuwa się wolę odrodzenia i odbudowy po wojennych zniszczeniach. Syryjczykom trzeba w tym pomóc – mówi s. Vilima Tallone ze zgromadzenia sióstr salezjanek. Zgromadzenie zobowiązało się wybudować w tym kraju dwie szkoły: w Aleppo i Damaszku.

Autor/źródło: pixabay, Galapagus45, CC0

W Damaszku zakupiony został już teren pod budowę, w Aleppo jest trudniej, bo nie chcemy oddalać się od centrum. Biskupi zaproponowali nam przejęcie szkół pozostawionych przez inne zgromadzenia, ale dla nas są to obiekty za małe, chcemy wybudować szkołę dla całej dzielnicy – mówi włoska salezjanka. W każdym razie zapewnia, że za dwa lata budowa powinna zostać zakończona. Podkreśla, że trzeba się śpieszyć. Do Syrii wracają bowiem rodziny i dzieci muszą się uczyć – mówi s. Tallone.

W Aleppo postępuje odbudowa

    “Z Damaszku ludzie raczej nie uciekali, Aleppo natomiast zostało poważnie okrojone. Ale właśnie w Aleppo sama widziałam, jak postępuje odbudowa. W sposób bardzo prosty, ale ludzie wracają i zaczynają odbudowywać domy, naprawiają. Jest wola tworzenia przyszłości w tym regionie - powiedziała Radiu Watykańskiemu s. Tallone. - My natomiast wiemy, że dla rozwoju chrześcijaństwa ten region odegrał istotne znaczenie. Wiemy, że w Aleppo było wielu chrześcijan, dziś pozostała tylko garstka, bo musieli uciekać, ponieważ byli najbardziej poszkodowani. Dlatego tak ważne jest dla nas wybudowanie szkoły w tym regionie. I myślimy przede wszystkim o dziewczętach. To znaczy szkoła będzie koedukacyjna, ale przygotowanie do zawodu chcemy dać przede wszystkim dziewczętom.”

Źródło: www.vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-03-21 07:51:05
miniaturka

Arcybiskup Manili wzywa do modlitwy o deszcz

Prawie 7 mln ludzi odczuwa bolesne skutki braku wody w stolicy Filipin i jej okolicach. Do ogólnokrajowej modlitwy o deszcz wezwał arcybiskup Manili, kard. Luis Antonio Tagle.
2019-03-21 07:53:46
miniaturka

Cyklon przyczyną wielu ofiar w Mozambiku, Zimbabwe i Malawi

Papież Franciszek wyraził swoją solidarność z ofiarami cyklonu tropikalnego, który dotknął Mozambik, Zimbabwe oraz Malawi wywołując katastrofalne powodzie.
2019-03-21 09:20:26
miniaturka

Korea Płd.: w siłę rosną młodzieżowe organizacje pro-life

Marsz dla życia przeszedł ulicami Seulu. Został on zorganizowany przez katolickich polityków wraz z młodzieżą coraz mocniej angażującą się w Korei Płd. w różne działania pro-life.
2019-03-21 10:48:00
miniaturka

Kard. Barbarin: ból ofiar i diecezji powodem rezygnacji

Papież był informowany o przebiegu mojej sprawy, sam się tym interesował, byliśmy w kontakcie telefonicznym, otrzymał też przetłumaczoną na hiszpański dokumentację mych adwokatów – mówił kard. Barbarin, opowiadając w tv katolickiej KTO o swej audiencji u Franciszka.
2019-03-21 11:33:19
miniaturka

Maroko: Papież nie spotka się z migrantami

Relacje między katolikami i muzułmanami w Maroku są bardzo dobre. Kraj ten jest tradycyjnie tolerancyjny dla mniejszości.
2019-03-21 11:53:02
miniaturka

100 tys. zł od Caritas Polska dla ofiar cyklonu w Mozambiku

Dyrektor Caritas Polska, ks. Marcin Iżycki, poinformował o przekazaniu 100 tysięcy złotych na rzecz poszkodowanych po cyklonie w Mozambiku. Caritas Polska prosi o modlitwę oraz pomoc finansową poprzez SMS charytatywny o treści MOZAMBIK pod nr 72052.