Strona główna
opoka.org.pl
2020-01-31 08:52
AC / Krzysztof Ołdakowski SJ

Sąd apelacyjny w Lyonie uniewinnił kard. Barbarina

Sąd Apelacyjny Trybunału karnego w Lyonie wydał decyzję w sprawie kard. Philippe’a Barbarina w związku z niezgłoszeniem przez niego przypadków wykorzystywania seksualnego popełnionych przez byłego księdza Bernarda Preynata.

Autor/źródło: Pixabay, bertomic, licencja: CC0

Kardynał został uniewinniony w postępowaniu odwoławczym.

Arcybiskup Lyonu, skazany w pierwszej instancji na sześć miesięcy więzienia w zawieszeniu, został ostatecznie zwolniony pod koniec swojego procesu odwoławczego, zgodnie z wymogami sformułowanymi przez zastępcę prokuratora generalnego na zakończenie rozpraw, które odbywały się w listopadzie ubiegłego roku. Jednakże postępowanie sądowe będzie mogło być kontynuowane. Prezes Stowarzyszenia „Wolne Słowo”, François Devaux  powiedział, że jest gotowy odwołać się do Sądu Najwyższego, jeśli sąd obecnej instancji przychyli się do wniosku prokuratora.

źródło: vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-01-30 15:00:42
miniaturka

Abp Marek Jędraszewski ujawnia myśli Benedykta XVI i kard. Saraha

Metropolita krakowski wygłosił konferencję opartą na przemyśleniach, jakie powstały pod wpływem lektury książki papieża Benedykta XVI i kard. Roberta Saraha pt. „Z głębokości naszych serc. Kapłaństwo, celibat i kryzys Kościoła katolickiego”.
2020-01-30 15:22:59
miniaturka

Odpust zupełny dla wiernych pielgrzymujących do kościołów związanych ze św. Janem Pawłem

Na prośbę abp. Marka Jędraszewskiego, z okazji jubileuszu 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły, Penitencjaria Apostolska udzieliła odpustu zupełnego wiernym pielgrzymującym do kościołów związanych ze św. Janem Pawłem II w Archidiecezji Krakowskiej.
2020-01-31 08:14:13
miniaturka

Hongkong: przepisy dla kościołów chroniące przed wirusem

Wobec rozprzestrzeniającej się epidemii koronawirusa w Chinach kontynentalnych, Kościół w Hongkongu wydał nowe przepisy mające na celu prewencję i ochronę kościołów oraz parafii.
2020-01-31 09:05:06
miniaturka

Pomoc zranionym w Kościele

Delegat KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży oraz Wydawnictwo W drodze zapraszają na konferencję prasową pt. Pomoc zranionym w Kościele.
2020-01-31 09:22:26
miniaturka

Zaproszenie na konferencję prasową - Pomoc zranionym w Kościele

W ostatnim czasie bardzo wiele słyszymy o skandalu wykorzystywania seksualnego nieletnich przez dorosłych, zarówno duchownych, jak i świeckich.Podczas spotkania abp Wojciech Polak podsumuje obecny stan pomocy skrzywdzonym i działania Kościoła. Konferencji towarzyszyć będzie premiera książki "Łzy niewinności".
2020-01-31 09:39:09
miniaturka

Papież: chrześcijanin jest pełen hojności i miłości

„Oby Pan udzielił nam łaski chrześcijańskiego życia, a przede wszystkim, byśmy nie bali się krzyża i upokorzeń, ponieważ to jest droga, którą On wybrał, aby nas zbawić” – te słowa Papież wypowiedział podczas Mszy w Domu św. Marty.