Strona główna
opoka.org.pl
2020-10-29 11:01
AC

Są ofiary po ataku nożownika na kościół w Nicei. Jednej z nich odcięto głowę

Zamachowiec uzbrojony w nóż zaatakował ludzi w pobliżu kościoła w Nicei we Francji. Trzy osoby nie żyją, a kilka zostało rannych. Francuskie media podają, że znajdującej się w kościele kobiecie sprawca odciął głowę, krzycząc „Allahu Akbar”.

Autor/źródło: Pixabay.com, CC0

Napastnik z nożem krzyczący „Allahu Akbar” ściął głowę kobiecie i zabił dwie inne osoby w czwartkowym ataku na kościół we francuskim mieście Nicea - poinformowała policja. Napastnik został już zatrzymany. Podczas obławy został postrzelony i przewieziony do szpitala.

Burmistrz Nicei Christian Estrosi twierdzi, że atak miał podłoże terrorystyczne. Świadkowie zdarzenia mówią, że ofiary zostały zabite w „okropny sposób”. Jeden z nich podkreślił, że „metody te bez wątpienia pasują do tych, którymi odebrano życie odważnemu nauczycielowi Samuelowi Paty'emu”. 18-latek pochodzenia czeczeńskiego zamordował nauczyciela na początku tego miesiąca podczas ataku na przedmieściach Paryża.

Dziennikarze Reutersa, będący na miejscu zdarzenia, podają, że policja uzbrojona w broń automatyczną postawiła kordon bezpieczeństwa wokół kościoła, który znajduje się przy alei Jean Medecin w Nicei. Na miejscu zdarzenia były również karetki pogotowia i pojazdy straży pożarnej.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-10-29 08:02:04
miniaturka

Post i modlitwa o pokój

W tym trudnym czasie niepokojów społecznych i pandemii, warto modlić się słowami modlitwy zaproponowanej przez polskich biskupów, opartymi na motywach Listu do Efezjan.
2020-10-29 09:39:25
miniaturka

Wolność religii na świecie coraz bardziej ograniczana

Na świecie rośnie trend do coraz większego ograniczania fundamentalnego prawa człowieka do wolności religii i światopoglądu. Zwraca na to uwagę opublikowany w Berlinie nowy raport rządu niemieckiego. Jak z niego wynika, najbardziej dotkniętą wspólnotą wyznaniową są chrześcijanie.
2020-10-29 11:09:24
miniaturka

Dziś ponad 20 tys. nowych zakażeń koronawirusem! To kolejny rekord w Polsce

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 20 156 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia Sars-Cov-2. Lekarze przestrzegają przed tłumami i podkreślają, że w tym czasie powinniśmy się jednoczyć w wojnie ze śmiertelnym wrogiem jakim jest COVID-19.
2020-10-29 12:19:17
miniaturka

Para prezydencka – za życiem, ale… Co dokładnie powiedział Andrzej Duda i pierwsza dama?

W sprawie wyroku TK głos zabrała para prezydencka. Zarówno prezydent, jak i pierwsza dama, podkreślają, że nie popierają aborcji. Zwracają jednak uwagę na potrzebę uwzględnienia przez prawo przypadków, kiedy u dziecka stwierdza się wady letalne.
2020-10-29 12:28:25
miniaturka

PGE wybrała wykonawcę projektu przyłącza dla morskiej farmy wiatrowej Baltica-3

PGE Baltica zakończyła publiczne postępowanie przetargowe na wybór wykonawcy dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę przyłącza morskiej farmy wiatrowej Baltica-3 oraz studium wykonalności przyłącza dla drugiej morskiej farmy Baltica-2.
2020-10-29 13:07:48
miniaturka

Ks. Andrzej Koch z Nicei: To zderzenie cywilizacji – europejskiej i islamskiej

„Mieszkam w dzielnicy, gdzie większość stanowią muzułmanie. Zastanawiam się, czy mam zostać i wystawić się na widok publiczny, czy wyjechać. W czasie wzrostu emocji ludzie tracą rozsądek i uderzają ze ślepą furią” – powiedział dla Opoki ks. Andrzej Koch pracujący w Nicei.