Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2018-04-23 09:19
Anna Bajon / vaticannews

Rzym: obradowała Fundacja Jana Pawła II

W Rzymie obradowała Fudnacja Jana Pawła II. Po raz pierwszy głos zabrali byli stypendyści.

Autor/źródło: Isianna, licencja: CC0

W Rzymie obradowała Fundacja Jana Pawła II. W spotkaniu wzięli udział prezesi kół i towarzystw Fundacji, w sumie 70 osób z Europy, Ameryki Północnej i Azji.

Obrady rozpoczął kard. Stanisław Ryłko, który przypomniał okoliczności powstania Fundacji Jana Pawła II oraz troskę polskiego papieża o formację młodzieży. Prezesi podzielili się następnie swoimi osiągnięciami oraz trudnościami. Jedną z nich jest bez wątpienia problem włączenia młodego pokolenia do Fundacji. Jednym z uczestników obrad był ks. Marek Raczkiewicz z Hiszpanii.

Duże wrażenie zrobiła prezentacja działalności Fundacji Jana Pawła II w Indonezji, która cieszy się dużą popularnością w tym kraju. Po raz pierwszy na zjeździe prezesów głos zabrali byli i obecni stypendyści Fundacji.

W krajach zachodnich Fundacja działa głównie w środowiskach polonijnych, gdzie Jan Paweł II nadal pozostaje ważnym punktem odniesienia.

Uczestnicy zjazdu mogli zwiedzić Rzym oraz Castel Gandolfo i jego ogrody. Uroczysta Msza w tamtejszym Kościele Papieskim, której przewodniczył bp Józef Staniewski, zakończyła zjazd Fundacji Jana Pawła II.


Źródło: www.vaticannews.va


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Jan Paweł II, Fudnacja Jana Pawła II, stypendyści Fudnacji Jana Pawła II