Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2018-07-31 18:37
S. Zielińska / Paweł Pasierbek SJ

Rzym: międzynarodowa pielgrzymka ministrantów

Ponad 60 tys. ministrantów z 18 krajów rozpoczęło pielgrzymkę w Rzymie. Dziś po południu na Placu św. Piotra spotykają się z Papieżem Franciszkiem.

Autor/źródło: Alessi Photography - Aleksandra Adamczyk

1 sierpnia w ponad 300 miejscach Wiecznego Miasta ministranci będą uczestniczyć w spotkaniach i modlitwach przygotowanych specjalnie dla nich. 

Wydarzenie to odbywa się pod hasłem: „Szukaj pokoju, idź za nim!” i zostało zorganizowane już po raz 12 przez międzynarodowe stowarzyszenie Coetus Internationalis Ministrantium (CIM).

Odnosząc się do hasła pielgrzymki przewodniczący tej organizacji, bp Ladislav Nemet podkreślił, że współczesny świat, w którym jest tyle niepokoju, wojen i walk, głośno woła o pokój. Pielgrzymka ministrantów do Rzymu jest więc okazją do wyrażenia tego samego pragnienia, świata bez przemocy, barier i murów.

W wywiadzie dla Radia Watykańskiego bp Nemet wskazał także na powody, które sprawiają, że młodzi ludzie także dziś chcą włączać się w liturgiczną służbę ołtarza.

“To ciekawe, ale kiedy rozmawia się z młodymi, to pierwszą rzeczą, na którą zwracają uwagę jest bycie razem. Być razem z kolegami i koleżankami w tym samym wieku – stwierdził serbski hierarcha. – Druga rzecz to pewna tajemniczość tej służby w Kościele, a także jej piękno, piękno liturgii oraz posługi, w którą się angażują. Ale po tym, kiedy kończą swoje zaangażowanie w służbę przy ołtarzu ci młodzi ludzie nadal pozostają ze sobą, włączają się w nowe zadania, wspierają się nawzajem, umacniają się przyjaźnie, a wraz z tym nasze religijne wspólnoty. I to jest bardzo ważne.”

Odnosząc się do spotkania ministrantów z Papieżem Franciszkiem bp Nemet zaznaczył, że to dla nich szczególnie ważne wydarzenie. Będzie okazją do umocnienia się w wierze i bez wątpienia spotkaniem, o którym się nie zapomina.


Źródło: www.vaticannews.va


Podziel się tym materiałem z innymi: