Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2020-05-27 11:52
nc

Rząd wprowadza nowe regulacje i znosi kolejne obostrzenia

Zmiany w kościołach, sklepach, w noszeniu maseczek, a także możliwość organizacji wesel - oto niektóre dziedziny, które zostały ujęte w ramach znoszenia kolejnych obostrzeń. Trwa konferencja premiera RP Mateusza Morawieckiego oraz ministrów Ł. Szumowskiego i P. Glińskiego.

Autor/źródło: Kancelaria Premiera / flickr.com / CC BY-NC-ND 2.0

Od soboty maseczki nie będą już obowiązkowe w przestrzeni na zewnątrz budynków. Będą jednak zalecane, gdy idziemy obok siebie. Maseczki trzeba będzie nadal zakładać w sklepach, kościołach, czy w komunikacji miejskiej.

Od niedzieli nie będą obowiązywały limity wiernych w kościołach, lecz wymagany będzie dystans 2 metrów pomiędzy ludźmi.

Od soboty nie będą obowiązywały limity osób w sklepach i gastronomii. W restauracjach (czy innych lokalach) maseczka nie będzie wymagana, gdy będziemy siedzieć przy stole. Trzeba ją jednak będzie zakładać, gdy będziemy odchodzić od stołu.

Od 6 czerwca zniesione będą ograniczenia w kinach, teatrach, parkach rozrywki, klubach fitness, na basenach, siłowniach. Dla kin, czy teatrów widownia będzie mogła być wypełniona do połowy. Obowiązkowe będą też maseczki. Natomiast dyskoteki i kluby pozostaną zamknięte. Według rządu są one potencjalnymi ogniskami zakażeń.

Będą możliwe także liczniejsze wesela, również od 6 czerwca. Będzie w nich mogło brać udział 150 gości. Nie będą oni zobowiązani do maseczek.


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: rząd RP, epidemia, zmiany, koronawirus, obostrzenia