Strona główna
opoka.org.pl
2018-10-22 10:37
S. Zielińska / Natalia Skipietrow

„Rwanda – na wzgórzach Boga” serial o misjach mariańskich

W Niedzielę Misyjną, 21 października, odbyła się premiera polskiego serialu na YouTube o misjach mariańskich pt. „Rwanda – na wzgórzach Boga”. Pierwszy odcinek opowiada o rwandyjskiej rodzinie.

W pierwszym odcinku „W rwandyjskiej rodzinie” poznajemy Emmanuela i jego żonę, dowiadujemy się, jak wyglądają obyczaje ślubne Rwandyjczyków, możemy zobaczyć, jak mieszkają. Jesteśmy świadkami miłości i radości pod opieką św. o. Papczyńskiego, a także dobrego wyboru zawodu dzięki pomocy księży misjonarzy. 

Następny odcinek: „Na trzech kamieniach” 25 października.

W serialu widzowie zobaczą pracę misjonarzy „od kuchni”. Będą mogli od nich usłyszeć nie tylko o ich pracy, ale także o życiu ich podopiecznych: relacjach rodzinnych, jedzeniu czy szkole. Serial podejmuje też tematy trudniejsze, jak los niewidomych dzieci i pracę z wiernymi po traumie ludobójstwa w 1994 r. Nie zabraknie także świadectw o opiece św. Stanisława Papczyńskiego, historii 4-metrowego posągu Jezusa Miłosiernego oraz opowieści o Mszy świętej i tańcu.

Mariańscy misjonarze do Rwandy przybyli w 1984 roku, początkowo do Mwange. Po wojnie, w 1996 roku, zaczęli pracować także w Kibeho, Nyakinama, Remera-Ruhondo oraz Ruyenzi.

Serial składa się z 12 odcinków, które będą się ukazywać na kanale Pomocników Mariańskich - www.youtube.com/c/pomocnicymarianscy w czwartki i niedziele.


Źródło: Natalia Skipietrow

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy