Strona główna
opoka.org.pl
2019-12-02 14:02
AC / ar / KAI

Ruszyły „Roraty” z o. Adamem Szustakiem

Wyjdźcie naprzeciw temu wybawieniu, które Pan Bóg chce wam dać! – apeluje o. Adam Szustak. Na YouTube’owym kanale „Langusta na palmie” rozpoczęła się dziś kolejna adwentowa seria nagrań znanego dominikańskiego rekolekcjonisty pt. „Roraty”.

- Zajmujemy się Panem Jezusem. Jego imionami. W zeszłym roku przeszedłem z wami przez kilkanaście imion Pana Jezusa, czyli kilkanaście różnych sposobów w jakie On jest opisywany, po to byśmy mogli się mu trochę poprzyglądać i dowiedzieć czegoś ważnego dla siebie. W tym roku będziemy to kontynuować – tłumaczy vloger.

Krótkie filmiki z cyklu „Roraty” będą publikowane codziennie, od poniedziałku do soboty, przez cały Adwent. Są one kontynuacją zeszłorocznego cyklu opisującego imiona i przymioty Jezusa.

Jak tłumaczy dominikanin, każdy katolik powinien naśladować Jezusa, dlatego należy najpierw odkryć jaki On naprawdę był.

- Pan Jezus jako człowiek był najwspanialszą wersją człowieka jaka tylko może istnieć, był spełnieniem ideału jako człowiek. Chciałbym żebyśmy się mu trochę poprzyglądali i nauczyli się od Niego człowieczeństwa. Tego kim mamy być – wyjaśnił rekolekcjonista. W każdym odcinku serii o. Szustak będzie również dawał swoim słuchaczom pewne zadanie do wykonania lub myśli do przemodlenia.

Pierwszy odcinek cyklu odnosi się do imienia „Jezus” czyli „Bóg jest zbawieniem”. Jak podkreśla o. Szustak, Adwent jest specjalnym czasem, w którym człowiek może pozwolić Bogu się „wybawić, wyciągnąć człowieka ze złych rzeczy i skłonności, w których jest on uwikłany”. – Chciałbym żebyście dziś poszukali miejsca w sobie, gdzie potrzebujecie ratunku, wybawienia, Bożego wejścia w waszą sytuację – zachęcił kapłan, apelując: „Wyjdźcie naprzeciw temu wybawieniu, które Pan Bóg chce wam dać!”.

Wieczorem na kanale „Langusta na palmie” ruszą również rekolekcje adwentowe.

ar / Warszawa

film: Langusta na palmie - youtube.com - zachęcamy do śledzenia kolejnych odcinków na kanale

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-12-02 12:13:16
miniaturka

CBOS: Polacy chłodni wobec muzułmanów

Polacy mają raczej chłodny stosunek do muzułmanów, chłodniejszy niż do wyznawców innych religii i niewierzących – wynika z raportu Centrum Badania Opinii Społecznej (CBOS).
2019-12-02 12:46:32
miniaturka

Krwawa niedziela w Burkina Faso. Nie żyje 14 chrześcijan, w tym dzieci!

Krwawa niedziela dla chrześcijan w Burkina Faso. Napastnicy otworzyli ogień do wiernych podczas niedzielnego nabożeństwa na wschodzie kraju.
2019-12-02 13:28:38
miniaturka

Post w intencji ks. Piotra Pawlukiewicza

Już ok. 1,5 tys. internautów zgłosiło chęć podjęcia postu w intencji ks. Piotra Pawlukiewicza, znanego rekolekcjonisty związanego z warszawskim kościołem św. Anny przy Krakowskim Przedmieściu. Duchowny od lat zmaga się z chorobą Parkinsona.
2019-12-02 14:27:56
miniaturka

CBOS: prawie 40 proc. Polaków twierdzi, że Kościół udzielił poparcia PiS

Prawie dwie piąte ogółu badanych (38%) uważa, że Kościół katolicki w Polsce przed ostatnimi wyborami angażował się po stronie jakiejś lub jakichś partii politycznych. Niemal jednomyślnie deklarują, że wspierał on Prawo i Sprawiedliwość – podaje CBOS.
2019-12-02 14:39:10
miniaturka
play

Internetowe rekolekcje adwentowe od profeto.pl - w Oczekiwaniu

Zdążyliśmy się już przyzwyczaić do tego, że profeto.pl, które od lat przez cały rok ma do zaoferowania różne formy video z cyklu 180 i 360 Sekund, na adwent i wielki post szykuje coś ekstra. Tym razem jest to opowieść o Kobietach Starego Testamentu. Produkcja została zrealizowana w Ziemi Świętej.
2019-12-02 15:21:12
miniaturka
play

Oto jedyne filmy z ks. Piotrem, które pojawią się w tym adwencie w sieci!

Ks. Piotr Pawlukiewicz, w intencji którego pości dziś bardzo wiele osób, zgodził się nagrać dla widzów SalveNET minirekolekcje adwentowe. To jedyne filmiki z ks. Piotrem, które pojawią się w tym adwencie w sieci.