Strona główna
opoka.org.pl
2020-12-16 08:33
JR / PAP

Ruszyły infolinia i strona internetowa poświęcone szczepieniom

Informacje o szczepieniach przeciw COVID-19 dostępne są pod numerem 989 i na stronie internetowej www.gov.pl/web/szczepimysie. Zainteresowani mogą dzięki nim znaleźć odpowiedź m.in. na pytanie, kto, kiedy i gdzie może się zaszczepić.

Autor/źródło: PAP

Od wtorku działa strona poświęcona szczepieniom https://www.gov.pl/web/szczepimysie. Można na niej znaleźć informacje o tym, kto, kiedy i gdzie może się zaszczepić, poznać procedurę szczepień krok po kroku i odpowiedź na pytanie, dlaczego warto to zrobić. Dostępny na niej jest też Narodowy Program Szczepień przeciw COVID-19. 

Internauci mogą również zapoznać się z historią szczepionek. Dowiedzieć się o pierwszych próbach szczepień, które podjęto już w średniowieczu w Azji i o przełomie w ich rozwoju i dacie 14 maja 1796 r., gdy podano ośmioletniemu Jamesowi Phippsowi szczepionkę przeciw ospie.

Dementowane są na niej nieprawdziwe informacje o szczepionce, chociażby takie, że może ona wpływać na ludzki genom, a koronawirus mutuje tak szybko, że nie da się wyprodukować skutecznego antidotum.

W środę uruchomiono specjalną infolinię pod numerem 989. Ma ona funkcjonować w dwóch etapach. Na początku udzielać ogólnej informacji o szczepieniach, a po 15 stycznia za jej pośrednictwem będzie można umawiać się na konkretne terminy. Uwzględnione jednak będzie zapowiadane pierwszeństwo w ich przyjmowaniu przez kolejne grupy zawodowe i społeczne. W pierwszej kolejności szczepieniom poddany ma być personel medyczny, pracownicy sanepidu i domów pomocy społecznej, a po nich nauczyciele, żołnierze i seniorzy z domów opieki. Szczepienia będą bezpłatne i dobrowolne.


Logo PZU

Zamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-12-15 15:01:46
miniaturka

Boże Narodzenie bez... narodzin Boga. Czy to ma sens?

To, że Boże Narodzenie stało się świętem wszystkich, zarówno wierzących, jak i ateistów, wiadomo od lat. Jeśli jednak wyklucza się obecność Jezusa w tym szczególnym dniu, to co zostaje? Czym są święta bez Boga? Pogańską tradycją? Chyba tak, bo coraz częściej w sieci można przeczytać życzenia... wesołych Saturnaliów!
2020-12-15 15:57:41
miniaturka

Taran rewolucji. Tym są katolicy dla Bidena

Kolegium Elektorów wskazało Joe Bidena na 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych, a Kamalę Harris na wiceprezydent. Do ich zaprzysiężenia dojdzie 20 stycznia. Kto jeszcze będzie razem z nowym prezydentem „przerzucał kartkę” z napisem „era Donalda Trumpa” i jaką rolę przypisano katolikom?
2020-12-15 16:15:15
miniaturka

Stanowisko PGE w sprawie nierealnych żądań Związków Zawodowych PGE

500 zł podwyżki dla każdego pracownika i zatrudnienie jeszcze w 2020 roku dodatkowych 700 pracowników – to żądania Związków Zawodowych działających w Grupie Kapitałowej PGE. Spełnienie tych żądań to koszt ponad 450 mln zł rocznie. W innym wypadku Związki Zawodowe PGE grożą nielegalnym strajkiem.
2020-12-16 09:45:59
miniaturka

Nowa ustawa mieszkaniowa skróci czas oczekiwania na mieszkanie

Za sprawą zmian wprowadzonych do ustawy mieszkaniowej samorządy, towarzystwa budownictwa społecznego i spółki gminne otrzymają większe wsparcie na budowę mieszkań czynszowych. Zaproponowana nowelizacja z poprawkami Senatu została zaakceptowana przez Sejm i obecnie czeka już tylko na podpis prezydenta i publikację.
2020-12-16 10:03:02
miniaturka

Nie chcemy oglądać gwiazdek z piorunami w te Święta! – apel do TVP

Centrum Życia i Rodziny apeluje do prezesa Telewizji Polskiej o wycofanie ze świątecznej ramówki emisji koncertów kolęd i pastorałek, które wykonują artyści popierający postulaty tzw. Strajku Kobiet. „Nie chcemy oglądać takich «gwiazdek» z piorunami w te Święta!” – piszą inicjatorzy akcji.
2020-12-16 10:19:48
miniaturka
play

Ja jestem! Wzruszający cover piosenki Arki Noego z przesłaniem pro-life [wideo]

„Moje serce już dawno bije, dziękuję Ci mamo za to, że żyję” – śpiewa cudownym głosem mały Andrzej Bojemski. Towarzyszy mu zespół wokalny Mus Arietes. Profesjonalne wykonanie chwyta za serce. Ukazuje prawdziwe piękno życia – każdego życia.