Strona główna
opoka.org.pl
2019-08-14 11:47
Anna Bajon / Caritas Polska

Ruszył serwis uratujecie.pl

Caritas Polska stworzyła program charytatywny Uratuję Cię. Jak mówią organizatorzy "w serwisie uratujecie.pl zbieramy pieniądze dla osób chorych i dotkniętych przez los. Dzięki środkom finansowym pozyskanym w ramach zbiórek internetowych ratujemy życie i zdrowie ludzi."

Autor/źródło: Caritas Polska

Wsparcie darczyńców jest dla nich jedyną szansą na odzyskanie zdrowia i normalne życie. Serwis uratujecie.pl prowadzony jest w ramach nieodpłatnej działalności statutowej Caritas Polska.

Teraz pomaganie stało się łatwiejsze niż kiedykolwiek. Caritas Polska uruchomił charytatywny serwis zbiórek internetowych uratujecie.pl. Dzięki środkom ze zbiórek możemy pomóc w sfinansowaniu kosztownej operacji, drogiego leku, czy w odbudowie spalonego domu. Od lat Caritas robi wszystko, by pomagać jak najbardziej efektywnie. Ratowanie osób w potrzebie to niezmiennie misja organizacji, a internet to nowoczesne narzędzie, które w tym pomaga. Wystarczy wejść na stronę uratujecie.pl i przekazać darowiznę na wybraną zbiórkę. Każda, nawet niewielka kwota zmienia życie osób w potrzebie.

Jak pomagać?

Sposobów przekazywania datków jest kilka.

•    Można wesprzeć konkretne osoby bezpośrednio na stronie uratujecie.pl

•    Można przekazać datek na działanie serwisu: SMS-em o treści WSPIERAM na nr 72052 (koszt połączenia 2,46 z VAT),

•    lub przelewem o tytule WSPIERAM na konto: 47 1160 2202 0000 0003 2305 9331.


Uratujecie.pl to znacznie więcej niż standardowy serwis internetowy. Budujemy społeczność ludzi pomagających w internecie i w realu. W działania na rzecz podopiecznych serwisu angażuje się najbliższe otoczenie potrzebujących: rodzina, przyjaciele, sąsiedzi i parafianie. Powstają w ten sposób kręgi pomocy, które stopniowo poszerzają swoje zasięgi np. o kolegów ze szkoły, mieszkańców miejscowości, grupy w mediach społecznościowych. Chodzi o to, by informacja o zbiórce dotarła do jak największej liczby osób i inspirowała działania na rzecz zbiórek. To może być organizacja koncertu charytatywnego, przedstawienia, aukcji czy pikniku.

Jak informuje Biuro Prasowe Caritas Polska:

"Ty także możesz zostać beneficjentem zbiórki prowadzonej przez uratujecie.pl. Jeżeli jesteś osobą chorą, w trudnej sytuacji życiowej, skontaktuj się z najbliższym diecezjalnym oddziałem Caritas. Po dostarczeniu wymaganych dokumentów i wskazaniu osób w środowisku lokalnym, chętnych, by zaangażować się w promowanie zbiórki, będzie można  poprosić o pomoc darczyńców serwisu uratujecie.pl"

Przejrzysta i intuicyjna w nawigacji strona uratujecie.pl, pozwala poznać historie podopiecznych serwisu, ich potrzeby i stan zbiórek. Ale to nie jedyne źródło informacji. Zespół serwisu jest w stałym kontakcie z podopiecznymi i na bieżąco informuje o ich sytuacji w mediach społecznościowych: na profilu na Facebooku oraz kanale na You Tube.
Wejdź na uratujecie.pl, poznaj historie podopiecznych serwisu, dołącz do społeczności ratujących. Radość i satysfakcja płynące z pomagania? Bezcenne!


Linki zewnętrzne:

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-08-14 10:26:24
miniaturka

Na Kalwarię Pacławską dotarła piesza pielgrzymka z Ukrainy

Na trwający w franciszkańskim sanktuarium maryjnym w Kalwarii Pacławskiej tzw. „Wielki Odpust Kalwaryjski” obok pielgrzymów z Polski, już od kilkudziesięciu lat docierają także grupy pielgrzymkowe z Ukrainy. W tym roku już po raz 28. dotarła tam pielgrzymka z archidiecezji lwowskiej.
2019-08-14 10:29:07
miniaturka

Ruffini: dziennikarze promują pokój

W dniach od 8 do 16 sierpnia w Abidżanie na Wybrzeżu Kości Słoniowej odbywa się kurs formacyjny dla dziennikarzy organizowany przez Afrykańską Unię Prasy Katolickiej. Z tej okazji do zebranych przesłanie skierował prefekt watykańskiej Dykasterii ds. Komunikacji.
2019-08-14 10:32:48
miniaturka

Jasna Góra: pielgrzymowanie kształtowaniem sumienia

Aż z najdalszych krańców Polski: Świnoujścia, Łukęcina, Koszalina, ale także z Podkarpacia czy Podlasia i innych regionów na Jasną Górę w kolejnym dniu pielgrzymkowego szczytu dotarły tysiące pieszych pątników, przyjechały grupy rowerowe.
2019-08-14 11:41:14
miniaturka

Abp. Michalik wspiera abp. Jędraszewskiego. Ludzie wiary potrzebują jasnego TAK lub NIE

"Ludzie wiary potrzebują zdrowego pokarmu Ewangelii i niekiedy szczególnie jasnego «tak» lub «nie» w pasterskim przepowiadaniu" – napisał Arcybiskup Senior Archidiecezji Przemyskiej, Ksiądz Józef Michalik w liście do Metropolity Krakowskiego Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego.
2019-08-14 12:13:58
miniaturka
play

Młodzież do kapłanów: potrzebujemy Was!

Młodzież z Katowic postanowiła nagrać video, w którym wyraża wdzięczność kapłanom. To uśmiech w stronę księży, którzy dobrze, pokornie, z radością w codzienności wypełniają swoją posługę.
2019-08-14 12:31:40
miniaturka

Pierwsza rocznica śmierci abp Szczepana Wesołego

28 sierpnia 2018 r. zmarł w Rzymie abp Szczepan Wesoły,długoletni i niestudzony duszpasterz polskiej emigracji, Delegat Prymasa Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej.Zwany „biskupem na walizkach”, niestrudzenie, jak długo pozwalały mu siły i stan zdrowia, służył Polakom rozsianym po świecie jako ich pasterz, przyjaciel i nauczyciel.