Strona główna
opoka.org.pl
2020-01-16 11:54
AC / Paweł Pasierbek SJ

RPA: zabito belgijskiego kapłana

Zabito belgijskiego oblata, który od 55 lat pracował na misjach w Republice Południowej Afryki.

Autor/źródło: Ks. Robert Capała, licencja: CC BY

Jesteśmy głęboko dotknięci tym, co się wydarzyło. O. Jeff został znaleziony ze związanymi rękami i nogami oraz sznurem wokół szyi. Przerażająca śmierć kogoś, kto całe swoje życie poświęcił misjom. Tak o zabójstwie belgijskiego oblata, który od 55 lat pracował na misjach w Republice Południowej Afryki mówi jego współbrat o. Daniël Coryn.

O. Jozef (Jeff) Hollanders został zamordowany w swoim mieszkaniu najprawdopodobniej w nocy w niedzielę 12 stycznia. Jego ciało zostało znalezione dzień później. Przypuszcza się, że zbrodni tej dokonano na tle rabunkowym. Zdaniem miejscowego biskupa Victora Phalany złodzieje byli źle poinformowani. „Wszyscy wiedzieli, że on nie miał pieniędzy. Służył bowiem biednej wspólnocie. Każdy posiadany grosz przeznaczał na pomoc swoim parafianom” – podkreślił hierarcha.

O. Jozef (Jeff) Hollanders miał 83 lata. Od 1965 roku pracował na misjach w Republice Południowej Afryki, całe swe życie poświęcając na głoszenie Ewangelii i zakładanie nowych parafii. Ostatnio posługiwał w parafii w Bodibe, w pobliżu Klerksdorp w północno-zachodniej części tego kraju. Jest pierwszym kapłanem zamordowanym w tym roku.

źródło: vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Zobacz także
2020-01-16 10:55:30
miniaturka

Quebec: władze zapowiadają likwidację religii w szkołach

Władze francuskojęzycznej prowincji Kanady chcą wycofać ze szkół zajęcia z etyki i kultury religijnej. Zamiast tego dzieci będą uczęszczać na lekcje wychowania seksualnego, praworządności, demokracji, kultury i obywatelstwa cyfrowego.
2020-01-16 11:29:09
miniaturka

Misja Katolicka pomaga ludności dotkniętej pożarami w Australii

Misja Katolicka w Australii mobilizuje swoich darczyńców do wsparcia osób dotkniętych przez pożary.
2020-01-16 11:49:52
miniaturka

W Obrze odbył się pogrzeb śp. O. Andrzeja Grzesiaka OMI

15 stycznia w Obrze odbyły się uroczystości pogrzebowe śp. O. Andrzeja Grzesiaka OMI –Syna mikstackiej parafii.
2020-01-16 12:09:06
miniaturka

Sejm: Magdalena Biejat odwołana z przewodniczenia komisji polityki społ. i rodziny

Posłanka Lewicy Magdalena Biejat została w czwartek odwołana z funkcji przewodniczącej sejmowej komisji polityki społecznej i rodziny. Na nową przewodniczącą wybrano Urszulę Rusecką (PiS). Głosowanie poprzedziła burzliwa debata i polemiki między parlamentarzystami PiS i Lewicy.
2020-01-16 12:36:16
miniaturka

ks. dr Marcin Kaznowski SDB - nowym Inspektorem Salezjanów w Krakowie

Nowym przełożonym Salezjańskiej Inspektorii Św. Jacka z siedzibą w Krakowie został ksiądz dr Marcin Kaznowski SDB, przez wiele lat zaangażowany we współpracę z Radą Szkół Katolickich.
2020-01-16 12:39:14
miniaturka

Prymas Polski: modlimy się, aby nie powtórzyła się tragedia Holokaustu

Modlitwą Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka i naczelnego Rabina RP Michaela Schudricha w miejscu dawnego cmentarza żydowskiego rozpoczęły się w Gnieźnie XXIII Dni Judaizmu.