Strona główna
opoka.org.pl
2018-07-05 13:20
S. Zielińska / KAI

Rozpoczynają się XLIV Tynieckie Recitale Organowe

Najwybitniejsi artyści z Polski i Europy wystąpią w opactwie benedyktynów podczas Tynieckich Recitali Organowych, które 8 lipca rozpoczną się w Krakowie.

Autor/źródło: photogenica.pl, Thomas Lammeyer

Koncerty odbywają się od 1971 roku i na stałe wpisały się wakacyjny program kulturalny miasta.

Tynieckie Recitale Organowe to cykl koncertów organowych, które odbywają się w wakacyjne niedziele w opactwie benedyktynów w Tyńcu. - Podczas wydarzenia prezentowana jest muzyka organowa z różnych epok – od renesansu, po współczesność. W trakcie koncertów najwybitniejszym wirtuozom organów z Polski i Europy towarzyszą również inni artyści, wokaliści oraz chóry – informują organizatorzy.  

Tegoroczne Tynieckie Recitale Organowe odbędą się pod kierownictwem artystycznym Piotra Czarakcziewa. 

Formuła każdego z nich obejmuje solowy występ wirtuoza-organisty oraz zespołu kameralnego. 

Na organach zagrają: Daniel Prajzner, Mateusz Rzewuski, Marek Wolak oraz Kajetan Galas. Towarzyszyć im będą: Wacław Turek – akordeon, Angelika Podwojska – sopran, Anna Maria Niemiec – wiolonczela oraz Kraków Gospel Choir. W trakcie wydarzenia będzie można usłyszeć najpiękniejsze utwory m.in. J. S. Bacha, W. A. Mozarta, G.F. Händla i J. Brahmsa.

Bilety na koncerty można kupić online (ckpodgorza.pl/rezerwacja.html), osobiście w Centrum Kultury Podgórza przy ul. Sokolskiej 13 lub bezpośrednio przed koncertem (przy wejściu do kościoła). Koncerty odbędą się 8 i 22 lipca oraz 5 i 19 sierpnia o godz. 16.

Organizatorami wydarzenia są Centrum Kultury Podgórza i Opactwo Benedyktynów w Tyńcu.

led / Kraków

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-07-05 11:54:43
miniaturka

Siostrzane motywacje na Facebooku

Ruszył ciekawy fanpage na Facebooku, który nosi nazwę Siostrzane motywacje. Piękne obrazki z motywującymi cytatami wykonuje Karolina Trepińska, prowadząca także fanpage Karolka radzi.
2018-07-05 12:27:39
miniaturka

Łotwa: koncert muzyki duchowej

W Rydze trwa tradycyjny, organizowany od 145 lat, festiwal pieśni i tańca (30 czerwca – 8 lipca). W tym roku wydarzenie to wpisuje się w obchody stulecia niepodległości Łotwy. Nie brakuje w nim również akcentów religijnych.
2018-07-05 12:50:04
miniaturka

Poznań: studenci wyjeżdżają na misję do Afryki

Wielkopolscy studenci po raz kolejny wyjeżdżają na misje do Ghany, Zambii, Rwandy i Kenii w ramach „Praktyk Medycznych w Krajach Tropikalnych”.
2018-07-05 13:46:48
miniaturka

Paolo Ruffini prefektem Dykasterii ds. Komunikacji

Ojciec Święty mianował prefekta Dykasterii ds. Komunikacji, skupiającej wszystkie watykańskie media. Został nim włoski dziennikarz Paolo Ruffini, dyrektor telewizji włoskiego episkopatu TV2000.
2018-07-05 14:19:07
miniaturka

Program papieskiej wizyty w krajach bałtyckich

Stolica Apostolska ogłosiła program papieskiej podróży do krajów bałtyckich. Franciszek spędzi tam 4 dni, jego rezydencja na czas podróży będzie znajdować się w Wilnie.
2018-07-05 14:45:59
miniaturka

„Uniwersytet Niepodległy” - gra planszowa z okazji 100-lecia KUL

Z okazji 100-lecia KUL została wydana planszowa gra towarzysko-edukacyjna „Uniwersytet Niepodległy". To bardzo dobra propozycja edukacji przez zabawę, także na chwile relaksu w czasie urlopów i wakacji.