Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2019-10-01 12:19
AC / Centrum Pomocników Mariańskich

Rozpoczyna się Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny! Trzy propozycje SPM na ten czas

Stowarzyszenie Pomocników Mariańskich ma trzy propozycje na to, jak dobrze przeżyć czas Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego.

Autor/źródło: Stowarzyszenie Pomocników Mariańskich

„Niech Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny będzie intensywnym i owocnym czasem łaski, poprzez promowanie inicjatyw oraz nasilenie w szczególności modlitwy – duszy wszelkiej misji, głoszenie Ewangelii, rozważania biblijne i teologiczne na temat misji, dzieła miłosierdzia chrześcijańskiego i konkretne działania współpracy i solidarności między Kościołami, aby obudził się entuzjazm misyjny i aby nigdy nas z niego nie okradziono” – pisał papież Franciszek ogłaszając październik 2019 roku Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym.

Pomocnicy Mariańscy przedstawiają trzy propozycje zaangażowania. Pierwsza poprzez modlitwę w intencji osób zmarłych, których dusze cierpią w czyśćcu. Druga przez finansowe wsparcie akcji misyjnych, które marianie prowadzą w Argentynie, Brazylii, Czechach, Indiach, Kamerunie, Kazachstanie, Rwandzie, na Białorusi, Ukrainie i Filipinach. Trzecia propozycja skierowana jest do wszystkich, którzy chcieliby podzielić się swoim czasem i mieszkają w Warszawie. Pomocnicy zapraszają do wolontariatu misyjnego.

Za wszystkie osoby włączone do SPM marianie codziennie odprawiają Mszę świętą. Mają one także udział w modlitwach, zasługach, umartwieniach, cierpieniach i dobrych uczynkach Księży Marianów.

Więcej szczegółów na temat akcji Pomocników Mariańskich można znaleźć na stronie spm.org.pl.

źródło: Centrum Pomocników Mariańskich


Podziel się tym materiałem z innymi: