Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2018-04-11 21:54
Małgorzata Strzelec / ks. Krzysztof Ordziniak

Rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego w Diecezjalnym Sanktuarium św. Rocha w Mikstacie

W najbliższą niedzielę (15.04) o Boże błogosławieństwo i opiekę św. Rocha będą modlić się w Diecezjalnym Sanktuarium w Mikstacie kierowcy i sympatycy jednośladów.

Błogosławieństwo jednośladów na parkingu przy sanktuarium
Autor/źródło: Jacek Sikora

Na ulicach coraz częściej słychać warkot motorów, częściej spotkać można rowerzystów. Powiew ciepłego powietrza sprawia, że właściciela jednośladów i tych mniejszych i tych większych coraz częściej wyruszają na dalsze i bliższe wyprawy. Warto jednak, by czynili to z rozwagą, dostrzegając innych użytkowników dróg, ale  co najważniejsze z Bożym błogosławieństwem  i  pod opieką patrona pielgrzymów i podróżujących – Świętego Rocha. Gdzie najlepiej prosić o opiekę Świętego Rocha? Oczywiście, w Diecezjalnym Sanktuarium w Mikstacie.

15 kwietnia, na godz. 14:00 właśnie tam zaproszeni są miłośnicy motocykli i innych jednośladów. Tu  po raz szósty sprawowana będzie Msza Święta o bezpieczeństwo dla wszystkich podróżujących. Po Eucharystii na parkingu przy Diecezjalnym Sanktuarium Świętego odbędzie się błogosławieństwo jednośladów.

Po jego zakończeniu kolumna jednośladów uda  się na stadion miejski, gdzie odbędą się pokazy trialu motocyklowego, koncert. Przewidziano szereg atrakcji dla dzieci.

A potem z Bożym błogosławieństwem, pod opieką św. Rocha można wyruszyć w trasę…Podziel się tym materiałem z innymi: