Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2020-04-03 17:07
ds / diecezja.pl

Respirator od krakowskiej Caritas

Szpital im. Żeromskiego w Nowej Hucie, który jako pierwszy w Krakowie zmierzył się z epidemią COVID – 19, otrzymał 100 tysięcy złotych na zakup respiratora. Dziś Caritas Archidiecezji Krakowskiej przelała zebraną kwotę na konto szpitala.

Autor/źródło: Obraz Cezary Paweł z Pixabay

Wpłaty na zakup respiratora dla krakowskiego szpitala były odpowiedzą na apel Caritas ogłoszony 24 marca. Oprócz pomocy najuboższym i seniorom Caritas postanowiła wtedy włączyć się w pomoc placówkom służby zdrowia, które prosiły o wsparcie. Ogłoszona zbiórka cieszyła się dużym zainteresowaniem i w trochę ponad tydzień darczyńcy przekazali na konto Caritas 100 000 zł.  Cartitas gorąco dziękuje wszystkim, którzy ufundowali ten cenny sprzęt dla szpitala włączając się finansowo w akcję Caritas. 

Akcja trwa nadal, bo epidemia zatacza coraz szersze kręgi, a kolejne szpitale czekają na pomoc. Nie wiadomo, kto i kiedy znajdzie się w potrzebie. Wpłat można dokonywać na konto Caritas Archidiecezji Krakowskiej: 58 8589 0006 0000 0011 1197 0001 z dopiskiem RESPIRATOR lub online poprzez naszą stronę internetową: https://www.krakowcaritas.pl/ofiara.php.

Równocześnie pracownicy i wolontariusze krakowskiej Caritas kontynuują pomoc materialną dla najuboższych seniorów, dostarczając im paczki z żywnością i środkami czystości. Gorące posiłki najuboższym wydaje również Kuchnia św. Brata Alberta. 

źródło: diecezja.pl, Caritas Archidiecezji Krakowskiej


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: pomoc, akcja charytatywna, społeczeństwo, koronawirus, respirator