Strona główna
opoka.org.pl
2017-11-12 12:18
Anna Bajon / dr Lidia K. Jaskuła - rzecznik prasowy KUL

Rektor KUL odprawił Mszę świętą wszystkich zmarłych ze społeczności akademickiej KUL

Rektor KUL wraz z całą społecznością akademicką KUL modlił się dzisiaj w intencji swoich poprzedników – zmarłych rektorów, profesorów, studentów i pracowników administracji Uniwersytetu.

Autor/źródło: Wikimedia Commons, Kazimierz S. Ożóg

Podczas Mszy świętej, która została odprawiona w Kościele Akademickim KUL, w sposób szczególny wspominano te osoby, które odeszły w ciągu ostatniego roku. „Nasza modlitwa jest wyrazem wdzięczności i szacunku dla tych, którzy tworzyli dzieło Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Wspominamy dzisiaj zmarłych rektorów, księdza Idziego Radziszewskiego, założyciela i pierwszego rektora naszej Uczelni, profesorów, studentów i pracowników administracji, darczyńców i absolwentów, którzy rozsławiali KUL. Bernard z Chartres powiedział, że jesteśmy karłami, którzy wspięli się na ramiona olbrzymów. W ten sposób widzimy więcej i dalej niż oni, ale nie dlatego, ażeby wzrok nasz był bystrzejszy lub wzrost słuszniejszy, ale dlatego, iż to oni dźwigają nas w górę i podnoszą o całą gigantyczną wysokość. Naszym poprzednikom zawdzięczamy wiele, wspominając ich winniśmy kontynuować ich dzieło” – powiedział ks. prof. Antoni Dębiński, Rektor KUL.


Po Mszy świętej Rektor KUL, tradycyjnie już, zaprosił obecnych na Mszy do wspólnej modlitwa przy grobie ks. Idziego Benedykta Radziszewskiego i udał się na cmentarz przy ul. Lipowej.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-11-11 22:20:59
miniaturka

Kard. Amato o hiszpańskich męczennikach

„Jestem katolikiem! Niech żyje Chrystus Król” – to ostatnie słowa, a zarazem jedyny powód śmierci dziewiętnastoletniego Rafaela Llucha Garina.
2017-11-11 22:37:20
miniaturka

Papież do pijarów: namawiajcie do dialogu pomiędzy dziadkami i wnukami

Ojciec Święty przyjął na audiencji przedstawicieli zakonu pijarów. Spotkanie miało charakter zamknięty. Ostatecznie opublikowano jednak tekst spontanicznego przemówienia Papieża.
2017-11-11 22:40:13
miniaturka

Jasna Góra: ogólnopolska pielgrzymka bezdomnych

Za Polskę wolną od biedy i bezdomności modlili się na Jasnej Górze uczestnicy 12. pielgrzymki zorganizowanej przez Caritas Polska.
2017-11-12 12:24:17
miniaturka

Rzecznik Episkopatu: także od nas zależy, czy Kościół przetrwa na Bliskim Wschodzie

Chrześcijanie żyjący na Bliskim Wschodzie potrzebują naszego modlitewnego i materialnego wsparcia. Obecnie także od nas zależy, czy Kościół katolicki przetrwa na Bliskim Wschodzie – podkreśla rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik.
2017-11-12 13:05:03
miniaturka

Kraków: zakończył się I Międzynarodowy Kongres Turystyki Religijnej i Pielgrzymkowej

Zakończył się I Międzynarodowy Kongres Turystyki Religijnej i Pielgrzymkowej "Śladami świętego Papieża Jana Pawła II", który odbywał się w dniach 8-12 listopada w Krakowie.
2017-11-12 17:21:00
miniaturka

Bp Nitkiewicz spożył z osobami ubogimi wspólny posiłek

W ramach inauguracji diecezjalnych obchodów I Światowego Dnia Ubogich, która odbyła się 12 listopada w Sandomierzu, bp Krzysztof Nitkiewicz zjadł wraz z osobami dotkniętymi ubóstwem wspólny posiłek. W przyszłą niedzielę w parafiach będą organizowane spotkania i obiady także dla osób biednych.