Strona główna
opoka.org.pl
2017-12-21 18:13
S. Zielińska / KAI

RekoSKI – ciekawa propozycja rekolekcyjna na ferie

Trwają zapisy na rekolekcje łączące w sobie modlitwę i zimowe sporty – jazdę na nartach i snowboardzie. Kolejna edycja franciszkańskich RekoSKI będzie przebiegać pod hasłem „Znaki Boga”.

Autor/źródło: photogenica.pl, (C) Robert Michael/Corbis

Jak podkreśla pomysłodawca wydarzenia, o. Łukasz Buksa OFM, jego główną ideą jest połączenie troski o ducha z troską o ciało. - W ten sposób bardzo praktycznie realizujemy wezwanie papieża Franciszka ze Światowych Dni Młodzieży, który zachęcał nas do tego, by zejść z kanapy. Będziemy to czynić przez szlifowanie umiejętności zjazdowych oraz duchowe spotkania, które będą uwrażliwiać na odkrywanie Boga w codzienności – wyjaśnia.

Podczas wyjazdów ćwiczenia na stoku łączą się z Eucharystią, rozważaniem Słowa Bożego, konferencjami oraz adoracją Najświętszego Sakramentu. Każdy poranek rozpoczyna Msza św. z kazaniem, które wprowadza w tematykę dnia. - Po śniadaniu zaczyna się około 4-godzinny czas szusowania. Dzień kończy blok modlitewnego czuwania, w tym praca w grupach oraz nauka śpiewu - opisuje franciszkanin.

Uczestnicy rekolekcji połączonych ze śnieżnym szaleństwem nie muszą umieć jeździć snowboardzie czy nartach. - Na stoku czekać będzie bowiem profesjonalna kadra instruktorska, która tych umiejętności będzie zarówno uczyć, jak i pomagać je doskonalić - zapewnia o. Buksa, którego widok w habicie na desce snowboardowej budzi zawsze wielkie emocji innych zjeżdżających.

W ramach tegorocznych RekoSKI organizowanych jest 5 turnusów: 14-18 stycznia, 22-26 stycznia, 29 stycznia - 2 lutego, 5-9 lutego oraz 18-23 lutego. Szczegółowe informacje o wydarzeniu oraz formach zgłoszenia dostępne są na stronie www.braciamniejsi.pl/mlodziez.

W ubiegłym roku w nowatorskiej formie ferii zimowych pod patronem franciszkanów wzięło udział blisko 250 osób z całej Polski. Ich pomysłodawca - o. Łukasz Buksa OFM - to rekolekcjonista, autor tekstów, wokalista i instruktor snowboardu. Prowadzi też autorski cykl muzyczno-słownych konferencji ewangelizacyjnych dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej pt. „Obudź się! Możesz więcej!”. Jest autorem m.in. płyt „Możesz Więcej” i „Miłosierny”.

luk / Kraków

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-12-21 14:44:21
miniaturka

W Warszawie uczczono żołnierzy poległych poza granicami kraju

Dziś po raz trzeci obchodzimy Dzień Pamięci o Poległych i Zmarłych w Misjach i Operacjach Wojskowych poza Granicami Państwa. Pamięć żołnierzy poległych w misjach pokojowych i stabilizacyjnych uczczono Mszą św. w katedrze polowej.
2017-12-21 15:18:32
miniaturka

Papież na Mszy: Bądźcie, proszę, chrześcijanami radosnymi

Chrześcijanin musi mieć radosne oblicze. Odpuszczone mu bowiem zostały jego winy, a Pan Bóg jest blisko niego – mówił Franciszek na porannej Eucharystii w swej watykańskiej rezydencji.
2017-12-21 15:47:02
miniaturka

Powstanie seria audiobooków autorstwa o. Jana Góry OP

"Mój dom" - to pierwsza z książek autorstwa o. Jana Góry OP, która zostanie wydana w formie audiobooku. Publikacja ukaże się 8 lutego, w rocznicę urodzin charyzmatycznego duszpasterza.
2017-12-21 18:36:14
miniaturka

Wartości w biznesie – czy jest na nie miejsce?

Szef najstarszej korporacji świata, w dorocznym przemówieniu do swoich pracowników, wymienił 15 chorób, z którymi zmaga się organizacja. Jego przemówienie stało się inspiracją do powstania programu Masterclass Leadership with the Pope.
2017-12-21 18:49:18
miniaturka
play

Litania Do Św. Józefa – Wzór pracujących

Nadzwyczajny Rok Świętego Józefa to okazja, aby na nowo odkryć tego świętego. Katechezy oparte o wezwania z litanii do św. Józefa przygotował ks. dr Marcin Wiśniewski.
2017-12-21 18:52:41
miniaturka
play

Litania Do Św. Józefa – Ozdoba życia rodzinnego, Podpora rodzin

Nadzwyczajny Rok Świętego Józefa to okazja, aby na nowo odkryć tego świętego. Katechezy oparte o wezwania z litanii do św. Józefa przygotował ks. dr Marcin Wiśniewski.