Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2017-12-03 13:38
ek

Rekolekcje „Gdy czekanie na dziecko boli”

Diecezjalny Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego „Martyria” w Bydgoszczy już po raz drugi organizuje rekolekcje dla małżeństw starających się o potomstwo.

Autor/źródło: Pixabay, StockSnap, licencja: CC0

Aktualne dane pokazują, że co piąta para ma problem z poczęciem dziecka. Osoby cierpiące z powodu niepłodności często czują się gorsze, doświadczają pustki, bezradności i przygnębienia. Informacje o ciążach wśród znajomych i rodziny, zamiast radości, wywołują zazdrość i pogłębiają smutek. Pojawiają się pytania: dlaczego my, co złego zrobiliśmy, za co Bóg nas tak karze?

Rekolekcje są czasem spotkania ze specjalistami z dziedziny teologii, psychologii i medycyny, ale przede wszystkim umożliwiają rozmowy z małżeństwami w podobnej sytuacji. Organizowane są w Adwencie, blisko Świąt Bożego Narodzenia, które dla małżeństw bezdzietnych są wyjątkowo trudnym czasem. Rekolekcje przybliżają do Boga, pomagają nabrać sił i umocnić nadzieję. W ubiegłym roku na rekolekcje przyjechało kilkanaście par z różnych zakątków Polski.

Tegoroczne rekolekcje odbędą się w dniach 9 – 10 grudnia w ośrodku szkoleniowym Caritas w Przysieku k. Torunia. Szczegóły, relacje i świadectwa można znaleźć na stronie: www.gdyczekanieboli.pl. Pod tym samym adresem są również prowadzone zapisy.


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: rekolekcje, dziecko, małżeństwo, niepłodność, "Gdy czekanie boli"