Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2017-12-04 13:46
AC / Kinga Polak-Gieroń, Profetopl

Rekolekcje adwentowe - start! Misericordia et misera, Fr. M. Legan & Fr. M. Olszewski

Już dziś rozpoczynają się wyjątkowe międzynarodowe internetowe rekolekcje adwentowe. Głosić je będą dwaj misjonarze miłosierdzia: o. Michał Legan, paulin oraz ks. Michał Olszewski, sercanin.

Projekt został zrealizowany w Rzymie przez profeto.pl w czterech językach: polskim (oryginalny), angielskim, włoskim i rosyjskim (napisy). Został on objęty patronatem Papieskiej Rady do spraw Krzewienia Nowej Ewangelizacji.

Rekolekcje noszą tytuł "Misericordia et misera – Miłosierdzie i nieszczęśliwa" i obejmują 9 odcinków, które będą publikowane na stronie profeto.pl i na antenie Radia Profeto od 4 grudnia w każdy poniedziałek, środę i piątek aż do Bożego Narodzenia.

"Jest to czas miłosierdzia dla wszystkich i dla każdego, aby nikt nie mógł myśleć, że nie dla niego jest bliskość Boga i moc Jego czułości. Jest to czas miłosierdzia dla osób słabych i bezbronnych, oddalonych i samotnych, aby mogły natrafić na obecność braci i sióstr, którzy wesprą ich w potrzebie. Jest to czas miłosierdzia dla ubogich, aby odczuli na sobie pełne szacunku i uważne spojrzenie osób, które przezwyciężywszy obojętność, odkrywają to, co w życiu istotne. Jest to czas miłosierdzia dla każdego grzesznika, aby niestrudzenie prosił o przebaczenie i poczuł rękę Ojca, który zawsze wita i przytula do siebie." (List Apostolski Misericordia et misera, nr 21)

Jak mówi abp Rino Fisichella, przewodniczący Papieskiej Rady do spraw Krzewienia Nowej Ewangelizacji: „Jestem szczęśliwy, mogąc udzielić naszego poparcia dla tej inicjatywy rekolekcyjnej, która pragnie pochylić się nad pięknym dokumentem, który papież Franciszek zostawił nam na zakończenie Roku Jubileuszowego”. Każdy z nas jest tą miserą – nieszczęśliwą, dlatego nasze serca potrzebują dotyku Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy was zatem, abyście wzięli udział w przygodzie, podczas której Bóg otuli was swoim miłosierdziem.

Rekolekcje dedykowane są Papieżowi Franciszkowi.

***

The first international spiritual exercises for Advent on line (PL, EN, IT, RU) under the patronage of the Pontifical Council for Promoting New Evangelisation.  Preachers: Fr Michał Olszewski scj and Fr Michał Legan osppe. We start on Monday, 4th December, every Monday, Wednesday and Friday throughout Advent.

Primo esercizio spirituale internazionale online per l'Avvento patrocinato dal Pontificio Consiglio per la promozione della nuova evangelizzazione. Sottotitoli in tre lingue: inglese, italiano e russo. Predicate dai Missionari della Misericordia: padre Michał Legan O.S.P.P.E. e  don Michał Olszewski S.C.I.

Первые международные онлайн реколлекции на время Адвента. Под эгидой Папского совета по распространению Новой Евангелизации. Проповедуют: отец Mихал Ольшевски scj i o.-и отец Mихал Леганosppe .  Посмотрите показ! Начало трансляции уже в понедельник 4 декабря. Новые выпуски каждый понедельник среду и пятницу во время всего предрождественского периода.  (PL, EN, IT, RU)

Pierwsze międzynarodowe rekolekcje online na adwent, pod patronatem Papieskiej Rady do spraw Nowej Ewangelizacji. Napisy w trzech językach: angielskim, włoskim i rosyjskim. Głoszą Misjonarze Miłosierdzia: o. Michał Legan osppe i ks. Michał Olszewski scj. Więcej na radioprofeto.pl.

Ks. Michał Olszewski SCJ + o. Michał Legan OSPPE

***

Nowe odcinki będziecie mogli znaleźć również na naszej stronie głównej: opoka.org.pl

źródło: YouTube.com - Profetopl / Kinga Polak-Gieroń


Podziel się tym materiałem z innymi: