Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2020-02-27 12:21
nc / KAI

Reaktywacja kampanii "Zadzwoń do posła" ws. aborcji eugenicznej

Rusza ponownie kampania obywatelska, która ma zmobilizować posłów do działania w sprawie aborcji eugenicznej. Na stronie www.zadzwondoposla.pl znalazły się adresy i telefony biur posłów partii rządzącej.

Autor/źródło: pixabay, Jedidja, licencja: Jak album

Fundacja Życie i Rodzina zaprasza wszystkich, aby "dzwonili do posłów i zażądali działania - natychmiastowego uchwalenia projektu, bo obowiązkiem polityków jest wysłuchać głosu obywateli! Tym bardziej, że chodzi tutaj o życie polskich dzieci".

Zdaniem FŻiR, partie, które deklarują ochronę życia i rodziny, mają w tej kadencji wszelkie możliwości działania: większość sejmową i poparcie prezydenckie, a także gotowy do uchwalenia obywatelski projekt ustawy "Zatrzymaj aborcję", pod którym podpisało się blisko 1 mln obywateli.

"Tymczasem to przez wyrachowanie i kalkulacje polityczne, codziennie w polskich szpitalach ginie troje bezbronnych dzieci. Dlatego Fundacja zaktualizowała dane dostępne na stronie www.zadzwondoposla.pl o nowych posłów partii rządzącej, tak żeby każdy mógł zadzwonić do swojego posła i przypomnieć mu o obowiązkach wobec obywateli, a nie partii" - informują członkowie Fundacji.

"Będziemy polecać tę stronę wszystkim, którzy chcą pomóc w walce z aborcją. Czytanie projektu #ZatrzymajAborcję zbliża się wielkimi krokami - zostały już tylko dwa posiedzenia, na których może być czytany: 25 marca i 16 kwietnia 2020, bo w maju mija ustawowy termin na to, żeby Sejm zajął się tym projektem" - mówi Kaja Godek, pełnomocnik inicjatywy "Zatrzymaj aborcję".

FŻiR, lk / Warszawa


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: kampania społeczna, aborcja eugeniczna, Prawo i Sprawiedliwość