Strona główna
opoka.org.pl
2019-10-28 11:11
AC / Centrum Medialne Caritas Polska

Raport o działaniach Caritas Polska od lipca 2017 do sierpnia 2019

- Dobroczynność jest wpisana w chrześcijaństwo, w nim znajduje swoje korzenie i siły – podkreśla ks. Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska, przedstawiając działalność tej organizacji.

Kierowana przez niego instytucja charytatywna Konferencji Episkopatu Polski w ostatnich latach znacznie rozszerzyła zakres pomocy niesionej potrzebującym w Polsce i na świecie. Blisko tysiąc wyspecjalizowanych placówek (w tym schroniska, jadłodajnie, hospicja, domy samotnej matki, świetlice dla dzieci, placówki medyczne i wiele innych), 100 tysięcy wolontariuszy, programy stypendialne dla dzieci i młodzieży, wsparcie osób chorych i w podeszłym wieku, pomoc adresowana do migrantów, uchodźców, ofiar konfliktów zbrojnych i klęsk żywiołowych w wielu krajach – spektrum działań jest niezwykle szerokie.

Zapraszamy do zapoznania się z raportem podsumowującym ostatnie dwa lata działalności Caritas Polska. Zostały w nim przedstawione najnowsze inicjatywy pomocowe i sztandarowe projekty realizowane z powodzeniem od wielu lat, przynoszące realne wsparcie tysiącom ich uczestników. Oprócz liczb obrazujących skalę pomocy udzielanej przez Caritas Polska, w raporcie znalazły się także indywidualne, poruszające historie naszych podopiecznych. Serdecznie zapraszamy do lektury i do wspierania działalności Caritas Polska!

źródło: Centrum Medialne Caritas Polska

Linki zewnętrzne:

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-10-28 09:36:33
miniaturka

Indie: trzej księża zatrzymani w związku ze śmiercią nastolatka

Trzech księży zostało zatrzymanych w Indiach w związku ze śmiercią hinduskiego piętnastolatka. Chrześcijanie podejrzewają, że to kolejny atak na Kościół sprowokowany przez członków Nacjonalistycznej Partii Ludowej.
2019-10-28 10:13:06
miniaturka

O. Patton: zaminowane pole stanie się miejscem pokoju

Miejsce chrztu Jezusa, które do niedawna było polem minowym, wkrótce stanie się dostępne dla pielgrzymów – poinformował Kustosz Ziemi Świętej, o. Patton, który towarzyszył kard. Sandriemu, w jego wizycie w ojczyźnie Jezusa.
2019-10-28 10:39:05
miniaturka

Msza św. w 100. rocznicę sakry biskupiej Achillesa Rattiego

Uroczystej Mszy św. z okazji setnej rocznicy święceń biskupich abp. Achillesa Rattiego, pierwszego nuncjusza apostolskiego w odrodzonej Polsce będzie dziś przewodniczył abp Mario Depini, metropolita Mediolanu, który wygłosi również homilię.
2019-10-28 11:40:10
miniaturka

Papież o sytuacji w Libanie: niech zwycięży dialog

Ojciec Święty odniósł się do protestów młodzieży, jakie w minionych dniach wybuchły w Libanie. Zachęcił wszystkich po poszukiwania sprawiedliwych rozwiązań na drodze dialogu.
2019-10-28 12:14:34
miniaturka

Nuncjusz Achilles Ratti wobec odrodzonej Polski

28 października 1919 r. ks. prał. Achilles Ratti, pierwszy Nuncjusz Apostolski w odrodzonej Polsce, późniejszy papież Pius XI, przyjął sakrę biskupią w archikatedrze św. Jana Chrzciciela w Warszawie. W uroczystości uczestniczył cały polski Episkopat. Dziś obchodzimy 100-lecie tego wydarzenia.
2019-10-28 12:54:16
miniaturka

2 listopada - Dzień Zaduszny

Kościół katolicki wspomina 2 listopada wszystkich wiernych zmarłych. Dzień Zaduszny to czas szczególnej modlitwy. Jakie możliwości daje nam w listopadowych dniach Kościół; jaka jest geneza wspomnienia?; oraz jaki jest jego sens? - o tym w materiale.