Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2019-10-18 15:44
AC / ks.mo / KAI

Radio Profeto otrzymało koncesję KRRiT na nadawanie cyfrowe (DAB+)

W maju br. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ogłosiła start konkursu na cyfrowe multipleksy lokalne w 34 miastach dla nadawców lokalnych i regionalnych. Właśnie rozstrzygnięto pierwszy z nich, w Tarnowie.

Autor/źródło: Ks. Robert Capała, licencja: CC BY

Wśród czterech wygranych znalazła się katolicka rozgłośnia Profeto, należąca do Polskiej Prowincji Księży Sercanów. To pierwsza stacja radiowa o charakterze społeczno-religijnym, która otrzymała koncesję KRRiT w drodze konkursu.

Na kolejnych posiedzeniach KRRiT ma rozstrzygnąć pozostałe postępowania koncesyjne na rozpowszechnianie programów radiowych na multipleksach w standardzie DAB+. W I turze konkursu, zaplanowanej w maju br. dostępne są jeszcze multipleksy w Częstochowie, Katowicach, Poznaniu, Rzeszowie, Toruniu i Warszawie. Sercańska rozgłośnia aspiruje do obecności we wszystkich wymienionych miastach.

Radio Profeto powstało w roku 2014 najpierw jako rozgłośnia internetowa w ramach portalu profeto.pl, którego pomysłodawcą był ks. Michał Olszewski SCJ. Przed dwoma laty Profeto otrzymało koncesję na nadawanie analogowe w Małopolsce na 92.1 FM.

Rozgłośnię wyróżnia chrześcijańska muzyka, która jest emitowana na falach radia, brak newsów oraz transmisje z wydarzeń ewangelizacyjnych w Polsce.

ks.mo / Warszawa


Podziel się tym materiałem z innymi: