Strona główna
opoka.org.pl
2017-10-27 12:20
S. Zielińska / episkopat.pl

Rada Episkopatu ds. Mediów opracuje dokument „Młodzi w sieci”

Zadania Kościoła wobec młodych w kontekście sieci i nowych technologii komunikacyjnych – były głównym tematem spotkania Rady KEP ds. Środków Społecznego Przekazu, która obradowała 26 października na Jasnej Górze.

Autor/źródło: Eliza Bartkiewicz / BP KEP, licencja: CC BY

Obradom przewodniczył abp Wacław Depo, metropolita częstochowski. Na spotkaniu była też mowa o ważnej roli sekcji polskiej Radia Watykańskiego w budowaniu relacji Polaków ze Stolicą Apostolską.

Rada ds. Środków Społecznego Przekazu – jako ciało doradcze Konferencji Episkopatu Polski – planuje systematycznie wydawać krótkie dokumenty związane z bieżącymi wyzwaniami stojącymi przed Kościołem w tej sferze. Pierwszym z nich będzie dokument „Młodzi w sieci”, który ma na celu ukazanie pozytywnej roli internetu w integralnym rozwoju człowieka przy równoczesnym zwróceniu uwagi na to, jakie mogą być zagrożenia dla młodych wynikające z obecności w sieci. Projekt dokumentu przygotuje zespół ekspertów oraz przedstawicieli młodych, kierowany przez ks. prof. Józefa Klocha.

Dokument „Młodzi w sieci” będzie istotnym elementem formacji i edukacji młodych, której  dotąd brakuje z systemie powszechnej edukacji. Stanowić będzie też wkład w przygotowania do przyszłorocznego spotkania Synodu Biskupów nt. „Młodzi, wiara i rozeznanie powołania”. 

mp, xpr-a / Częstochowa

Źródło: episkopat.pl

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy