Strona główna
opoka.org.pl
2021-08-28 08:48
MG / PAP

PSP: polscy strażacy w Grecji kończą misję; w niedzielę zaczną wracać do kraju

Polscy strażacy, którzy pomagają Grekom gasić pożary w tym kraju, kończą w sobotę swoją misję. W niedzielę zaczną wracać do Polski. Potrwa to do wtorku lub środy.

Autor/źródło: PAP

"Jutro strażacy będą pracować ostatni dzień i w niedzielę ruszą w drogę powrotną" – poinformował PAP w piątek rzecznik prasowy komendanta głównego PSP bryg. Krzysztof Batorski. Plan powrotu zakłada, że wyjadą z Grecji w niedzielę rano, a w Polsce będą późno we wtorek lub w środę rano.


W związku z tym w piątek odbyło się ich pożegnanie. Bazę polskich strażaków odwiedzili: Michalis Chrisochoidis - grecki minister ds. ochrony obywateli, Vasilios Papageorgiou - główny sekretarz ds. ochrony ludności, gen. Stefanos Kolokouris - komendant główny straży pożarnej, płk. Jan Kurdziałek - attache ds. obronnych ambasady Republiki Polski w Grecji.


Podziękowali oni strażakom za ich zaangażowanie, profesjonalizm i pomoc przy gaszeniu pożarów. "Minister przekazał tabliczki pamiątkowe dla komendanta głównego PSP nadbryg. Andrzeja Bartkowiaka oraz dowódcy i zastępcy dowódcy GFFFV Poland, czyli st. bryg. Marcina Kędry i mł. bryg. Pawła Dąbrowy" - poinformował PAP mł. bryg. Daniel Mucha.


W ostatnich dniach misji strażacy z Polski monitorują sytuację pożarową i prowadzą działania w rejonie Attyki.


Polska skierowała do Grecji dwa moduły GFFFV (Ground Forest Fire Fighting using Vehicles, czyli moduł do gaszenia pożarów lasów z ziemi z użyciem pojazdów) z Wrocławia i Poznania.(PAP)


Autorka: Natalia Kamińska

Logo PZU

Zamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-08-28 09:45:48
miniaturka

Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny: Budapeszt czeka na Polaków!

Zaledwie 74 Polaków zgłosiło się dotąd na 52. Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny, który w dn. 5-12 września odbędzie się w Budapeszcie. Rejestracja uczestników otwarta jest do północy z 29 na 30 sierpnia, a organizatorzy spotkania wciąż bardzo liczą na obecność pielgrzymów z Polski
2021-08-28 09:49:27
miniaturka

MZ: na modernizację polskich szpitali przeznaczone zostanie ok. 7 mld zł

Subfundusz modernizacji podmiotów leczniczych (SMPL) poprawi jakość, dostępność i bezpieczeństwo świadczeń opieki zdrowotnej poprzez inwestycje w infrastrukturę ochrony zdrowia – podaje Ministerstwo Zdrowia. Na modernizację polskich szpitali do 2029 r. ma trafić ok. 7 mld zł.
2021-08-28 10:12:36
miniaturka

Przewodniczący Episkopatu: 5 września – Dniem Solidarności z Afgańczykami

W niedzielę 5 września w Kościele w Polsce będzie obchodzony „Dzień Solidarności z Afgańczykami”. Z apelem do pasterzy i wiernych Kościoła katolickiego w Polsce o modlitwę i pomoc materialną dla Afgańczyków zwrócił się przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.
2021-08-28 11:31:10
miniaturka

Marcin Kędzierski: nie ma łatwych rozwiązań w kwestii koczujących w Usnarzu Grn.

Jak zauważa Marcin Kędzierski, ekspert Klubu Jagiellońskiego, w sprawie imigrantów koczujących przy polskiej granicy w Usnarzu Górnym nie ma łatwych rozwiązań, a ci, którzy sugerują, aby po prostu ich wpuścić na nasze terytorium, ewidentnie nie przemyśleli konsekwencji takiego kroku
2021-08-28 12:41:42
miniaturka

Biali amerykańską mniejszością. Prognozy mówią o dalszej dywersyfikacji narodu

Spis powszechny w USA. Liczba białych mieszkańców spadła pierwszy raz w historii – informuje „Washington Post”.
2021-08-28 12:48:26
miniaturka

Warszawa: dziś księża wyświęceni przez kard. Wyszyńskiego odprawią wspólnie Mszę św.

Księża wyświęceni przez kard. Stefana Wyszyńskiego odprawią dziś wspólnie Mszę św. Liturgii w Archikatedrze Warszawskiej przewodniczyć będzie metropolita warszawski, kard. Kazimierz Nycz.