Strona główna
opoka.org.pl
2021-04-30 10:35
JR

Przyszła zakłócić modlitwę, odeszła, wykonując znak krzyża

Wczoraj przez sądem w Warszawie doszło do wzruszającej sceny. Do modlących się ludzi podeszła młoda kobieta owinięta tęczową flagą z zamiarem zakłócania modlitwy. Na pewno nie spodziewała się, że przed odejściem stamtąd, wykona znak krzyża.

Autor/źródło: Twitter / Radio Maryja

Przed sądem w Warszawie zebrała się wczoraj grupa seniorów, aby się pomodlić o zaprzestanie ataków na Radio Maryja i TV Trwam. Nagle podeszła do nich 21-latka, aktywistka LGBT. Próbowała zdenerwować modlących się i zakłócić modlitwę.

Jej prowokacje pozostawały bez odpowiedzi, aż w pewnym momencie podeszła do niej starsza pani z grupy modlących się. Była zapłakana i zasmucona. Uklękła przed dziewczyną i ucałowała jej stopy.

Dziewczyna, która przyszła naśmiewać się ze starszych modlących się ludzi, osłupiała.

„Ja panią kocham” – usłyszała od 83-latki.

Odpowiedziała: „Ja panią również, ale proszę nie płakać. Proszę…” I przytuliła staruszkę.

„Całe życie walczyłam o Polskę i doczekałam się, że już jestem przed odejściem z tego świata, a Polska jest podzielona i jest mi bardzo przykro. Przeżywam to bardzo” – powiedziała 83-letnia kobieta i dodała: „I te dzieci, nasze biedne dzieci, które były wychowywane przez «niepolskich Polaków…”

Gdy staruszka poprosiła zmieszaną dziewczynę, żeby się przeżegnała, ta zrobiła to. Szczerość i troska staruszki skruszyły mur uprzedzeń.

Źródło: Twitter / Radio Maryja


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-04-30 08:44:23
miniaturka

Episkopat Anglii i Walii: Eucharystia na pierwszym miejscu

Episkopat Anglii i Walii wskazał główne wyzwania dla Kościoła po pandemii. Na pierwszym miejscu biskupi stawiają powrót do praktykowania żywej wiary we wspólnocie Kościoła.
2021-04-30 09:33:29
miniaturka

Wpłynęły ofiary na Fundację św. Józefa w imieniu abp. Głódzia i kard. Gulbinowicza

Jak poinformował ks. Piotr Studnicki, na konto Fundacji św. Józefa wpłynęły ofiary związane ze środkami dyscyplinarnymi nałożonymi zarówno na abp. Leszka Sławoja Głódzia, jak i kard. Henryka Gulbinowicza
2021-04-30 10:14:12
miniaturka

Prof. Horban: być może trzeba będzie wprowadzić obowiązek szczepień przeciw COVID-19

Być może trzeba będzie wprowadzić obowiązek szczepienia przeciw COVID-19, jeżeli inne metody zawiodą. Ten temat jednak nie pojawił się jeszcze na posiedzeniu Rady Medycznej przy premierze - przyznał w TVN24 w piątek główny doradca premiera ds. COVID-19 prof. Andrzej Horban.
2021-04-30 10:50:22
miniaturka

Abp Szewczuk: Ukraina oczekuje na papieską wizytę

Ukraina ma nadzieję na wizytę papieża Franciszka - stwierdził w rozmowie z papieskim dziełem Pomoc Kościołowi w Potrzebie arcybiskup większy kijowsko-halicki Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego, Światosław Szewczuk. Oficjalne zaproszenie złożył już premier Denys Szmyhal
2021-04-30 11:08:17
miniaturka

USA: Arizona rozszerza ochronę dzieci nienarodzonych

Nowe prawo zakazuje aborcji dokonywanej z powodu wad genetycznych, takich jak zespół Downa. Przyznaje też nienarodzonym dzieciom „wszelkie prawa obywatelskie” i zakazuje promowania aborcji przez podmioty edukacyjne i naukowe finansowane ze środków publicznych.
2021-04-30 11:23:43
miniaturka
play

Świętuj III Powstanie Śląskie!

Grupa PGE przygotowała konkurs dla dzieci i młodzieży na najlepsze wykonanie powstańczej śląskiej pieśni. W ten sposób spółka upamiętni 100. rocznicę wybuchu III Powstania Śląskiego. Publikujemy wywiad z prezesem Grupy PGE Wojciechem Dąbrowskim.