Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2018-08-02 19:13
S. Zielińska / ks. Mateusz Mryka

Przystanek Jezus - czas ewangelizacji

Ludzie sami podchodzą do nas księży w sutannach, sióstr zakonnych i świeckich, aby rozmawiać. Mają różnego rodzaju pytania. A czasem po prostu jesteśmy tylko i wyłącznie prowokatorami rozmowy o Bogu. - relacjonuje ks. Mateusz Mryka.

Autor/źródło: ks. Bartłomiej Cudziło

"Ku Wolności wyswobodził nas Chrystus" to hasło tegorocznego przystanku Jezus w Kostrzynie nad Odrą, który odbywa się w ramach Pol'and'Rock Festival. Przystanek Jezus to dzieło ewangelizacji, które ma na celu świadectwo o Jezusie Chrystusie wobec tych którzy zjechali się na festiwal. Pierwsze dni przystanku Jezus od niedzieli do wtorku włącznie, to czas dla ewangelizatorów na rekolekcje.

W tym roku pochylaliśmy się właśnie nad tym zdaniem z Listu do Galatów "ku wolności wyswobodził nas Chrystus". Przewodnikiem na drodze rekolekcji i naszym ewangelizatorem był arcybiskup Grzegorz Ryś. Rekolekcje był dla nas czasem spotkania się z Jezusem: tam medytowaliśmy nad Słowem Bożym, spotykaliśmy Jezusa na modlitwie i uwielbieniu. Aby ewangelizować trzeba być zewangelizowanym. 

Od środy natomiast rozpoczęła się już ewangelizacja: po prostu wyszliśmy na pole festiwalu, aby spotykać się z ludźmi. Ludzie sami podchodzą do nas księży w sutannach, sióstr zakonnych i świeckich aby rozmawiać. Mają różnego rodzaju pytania. A czasem po prostu jesteśmy tylko i wyłącznie prowokatorami rozmowy o Bogu.

No właśnie wczoraj miałem taką sytuację: zatrzymaliśmy się dlatego, że jeden chłopak chciał z nami rozmawiać i za chwilę dołączył się drugi i tak naprawdę to oni między sobą prowadzili ewangelizację. Mimo, że jeden z drugim nie miał zbyt dużego kontaktu z kościołem, to wymieniali się swoim doświadczeniem wiary cytując nawet Słowo Boże. Jedyne co zrobiłem, to uświadomiłem im, że to oni właśnie podzielili się swoją wiarą między sobą. Poszliśmy też na pola i modliliśmy się razem z ludźmi za ich życie o Boże błogosławieństwo, bo oni tego też potrzebują!!!

Wieczorami tutaj pod wielkim namiotem Przystanku Jezus jest uwielbienie, jest czas na spowiedź, ludzie przychodzą rozmawiać... rozwiać wątpliwości.

Około sześciuset ewangelizatorów przyjechało tutaj, aby być z tymi, którzy przyjechali na Festiwal.


Podziel się tym materiałem z innymi: