Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2018-01-26 16:08
S. Zielińska / Małgorzata Pabis

Przygotowanie do beatyfikacji Hanny Chrzanowskiej

W kościele św. Mikołaja w Krakowie odbywać się będzie modlitewne przygotowanie do beatyfikacji Służebnicy Bożej Hanny Chrzanowskiej.

Autor/źródło: Joanna Adamik, Katarzyna Katarzyńska | Archidiecezja Krakowska

28 kwietnia br. w Bazylice Miłosierdzia Bożego w Krakowskich Łagiewnikach będzie miała miejsce beatyfikacja Służebnicy Bożej Hanny Chrzanowskiej. Ta przyszła błogosławiona, opierając wszystko na Bożej łasce, w myśl słów „radość dawania", całe swoje życie poświęciła posłudze chorym, ubogim i opuszczonym.

Po latach, odkrywając na nowo ponadczasowe dzieło zapoczątkowane przez przyszłą błogosławioną, chcemy jak najlepiej przygotować się do uroczystości jej beatyfikacji. Wyjątkową sposobnością do tego będą Msze święte w kościele św. Mikołaja w Krakowie, gdzie znajdują się doczesne szczątki Służebnicy Bożej Hanny Chrzanowskiej. Odbędą się one 28 stycznia, 28 lutego i 28 marca, o godz. 18.00. Po zakończeniu Mszy św. w każdym miesiącu przewidziana jest konferencja na temat nowej błogosławionej.

Podczas najbliższego spotkania w niedzielę 28 stycznia Msze świętą odprawi bp Damian Muskus, a konferencję po niej wygłosi p. Helena Matoga, wicepostulator procesu beatyfikacyjnego.

Serdecznie zapraszamy.

Małgorzata Pabis

Rzecznik prasowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach

Linki zewnętrzne:


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: beatyfikacja, Kraków, Łagiewniki, bp Damian Muskus OFM, Hanna Chrzanowska, pielęgniarka, Helena Matoga