Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2018-08-17 13:38
S. Zielińska / o. Stanisław Tomoń/ BPJG/ BPKEP

Przygotowania do uroczystości ku czci Najświętszej Maryi Panny Jasnogórskiej

Na Jasnej Górze 17 sierpnia rozpoczynają się bezpośrednie przygotowania do uroczystości ku czci Najświętszej Maryi Panny Jasnogórskiej. Przez dziewięć kolejnych wieczorów o godz. 18.30 odprawiana będzie wspólnotowa Msza Święta.

Autor/źródło: Janusz Migura, licencja: CC BY

W tym roku kazania nowennowe głosi biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej Andrzej Przybylski.

Od dziś rozpoczynają się duchowe przygotowania do obchodzonej 26 sierpnia uroczystości Matki Bożej Jasnogórskiej. Nowenna ma charakter ogólnonarodowy i w tym roku wpisuje się w dziękczynienie za odzyskaną przez Polskę wolność. 

Eucharystie, koncelebrowane przez ojców paulinów i księży duszpasterzy częstochowskich parafii, sprawowane będą na Szczycie Jasnogórskim w każdy z kolejnych dziewięciu dni. Przybywają na nie zorganizowanymi grupami wierni z poszczególnych częstochowskich parafii. W dniach nowenny Msze św. z kazaniami transmitowane są codziennie w Radiu Jasna Góra.

Na zakończenie nowenny, 25 sierpnia (sobota), w wigilię uroczystości Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, odbędzie się procesja maryjna z Bazyliki Archikatedralnej na Jasną Górę, z udziałem kapłanów i wiernych miasta Częstochowy i pielgrzymów z terenu Archidiecezji. Procesję poprzedzą nieszpory o godz. 17.00.

Główne uroczystości Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej będą miały miejsce na Jasnogórskim Szczycie w niedzielę, 26 sierpnia. O godz. 11.00 rozpocznie się tam uroczysta Eucharystia z udziałem polskiego Episkopatu.

 o. Stanisław Tomoń/ BPJG/ BPKEP

Źródło: episkopat.pl


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Jasna Góra, Nowenna, Częstochowa, Matka Boska Częstochowska, bp Andrzej Przybylski