Strona główna
opoka.org.pl
2021-10-13 15:23
AC / AMW, RN, BSN, liveaction.org

Przychodnia zdrowia w Denver zapewnia opiekę pro-life od poczęcia do naturalnej śmierci

Placówka opieki zdrowotnej w Denver pokazuje, jak może wyglądać świadczenie opieki pro-life od poczęcia do naturalnej śmierci. I to w sposób ekonomicznie zrównoważony. Chism i jej córka, mimo uwag jej kolegów z branży, podjęły kroki w kierunku otwarcia gabinetu położniczego/ginekologicznego pro-life. Odniosły sukces.

Autor/źródło: Pixabay.com, CC0

Placówka opieki zdrowotnej w Denver pokazuje, jak może wyglądać świadczenie opieki pro-life od poczęcia do naturalnej śmierci. I to w sposób ekonomicznie zrównoważony. Założycielka Students for Life of America, Kristan Hawkins, rozmawiała ostatnio z Dede Chism, praktykującą pielęgniarką i założycielką Bella Health + Wellness, w jej podkaście Explicitly Pro-Life na temat innowacyjnego modelu opieki zdrowotnej pro-life.

Jak czytamy na portalu liveaction.org, Chism doskonale zdaje sobie sprawę z tego, w jaki sposób kultura śmierci przeniknęła do postaw wielu pracowników służby zdrowia, zwłaszcza w kwestii ciąży. Dzięki ponad 20-letniemu doświadczeniu w pracy jako położna, bezpośrednio opiekująca się matkami w ciążach wysokiego ryzyka, odkryła, że ​​aborcja jest często postrzegana jako sposób „leczenia” ciąż wysokiego ryzyka. „Bardzo często zdarza się, że specjalista medycyny matczyno-płodowej, spotka się z kobietą z komplikacją związaną z dzieckiem i zaproponuje jej, jako opcję, aborcję” – powiedziała. „I to zawsze było dla mnie walką”.

Chism zrozumiała, że ​​zwolennicy życia powinni mocniej sprzeciwiać się akceptacji polityki proaborcyjnej. Chociaż myśl o zajęciu publicznego stanowiska na rzecz życia, zwłaszcza wśród jej kolegów ze środowiska położniczego, napełniła Chism pewnym niepokojem, ona i jej córka Abby, również pielęgniarka, podjęły pierwsze kroki w kierunku otwarcia gabinetu położniczego/ginekologicznego pro-life.

Bella Health + Wellness stara się dotrzeć do wszystkich. Kilka lat po założeniu Belli (powstała w 2014 roku) organizacja oficjalnie dodała obecnie do swojej praktyki medycynę rodzinną. Jest to klinika, która doświadczyła wzrostu przekraczającego najśmielsze pierwotne oczekiwania. Każdego miesiąca rejestruje się tam ponad 200 pacjentów, którzy otrzymują opiekę w jednej z trzech lokalizacji. Klinika oferuje pełen zakres opieki zdrowotnej i dba o dobre relacje oraz atmosferę, co jest niezwykle ważne.

źródło: AMW, RN, BSN, liveaction.org

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-10-13 14:43:14
miniaturka

Czy w niedzielę poznamy nazwiska nowych kardynałów?

W Watykanie słychać głosy, że papież Franciszek może zwołać wkrótce kolejny konsystorz i mianować nowych purpuratów. Ich nazwiska mógłby podać już w najbliższą niedzielę 17 października po modlitwie Anioł Pański. Jakie nominacje przewidują watykaniści?
2021-10-13 14:45:47
miniaturka

Adopcja to odzwierciedlenie Ewangelii. Niezwykła rodzina, która uratowała dziecko

William i Liesel Hines byli przerażeni, oglądając filmy o aborcji. Postanowili coś zrobić, żeby uratować chociaż jedno dziecko. Stanęli przed kliniką aborcyjną z transparentem: „Bóg kocha ciebie i twoje dziecko. Adoptujemy twoje dziecko”. W ten sposób zostali rodzicami małej Cecilii.
2021-10-13 15:00:27
miniaturka

Biskupi w Watykanie: nie szukajmy sensacji w wypowiedzi przewodniczącego KEP

Przed próbami fałszywej interpretacji czy manipulacji słowami abp. Stanisława Gądeckiego przestrzegli dziś biskupi podczas briefingu w Radio Watykańskim. Wizytę ad limina Apostolorum odbywają biskupi z metropolii gdańskiej, szczecińsko-kamieńskiej, wrocławskiej i poznańskiej.
2021-10-13 15:08:12
miniaturka

Bp Dajczak: wybudzić się do świadectwa to dzisiaj fundamentalna sprawa

To jest dzisiaj fundamentalna sprawa: wybudzić się do świadectwa – powiedział bp Edward Dajczak, biskup koszalińsko-kołobrzeski, podczas briefingu dla mediów 13 października. W Rzymie na wizycie ad limina apostolorum przebywa druga grupa biskupów z Polski.
2021-10-13 15:36:38
miniaturka

Siostrzenica Jana Pawła I: wujek był świętym już za życia

Papież upoważnił Kongregację Spraw Kanonizacyjnych do ogłoszenia dekretu uznającego cud przypisywany wstawiennictwu Jana Pawła I. Oznacza to, że zostanie on niebawem ogłoszony błogosławionym. Z tej okazji wywiadu Radiu Watykańskiemu udzieliła Pia Luciani, bratanica „uśmiechniętego papieża”.
2021-10-13 16:08:21
miniaturka

Zaczynam dzień z Ewangelią

Jezusowe „biada” nie jest potępieniem, ale mocnym wezwaniem do nawrócenia. Jeśli Kościół z lęku przed krytyką świata przestanie mówić „biada” złu i błędom naszej epoki, stanie się zwietrzałą solą. Miłość bez prawdy staje się tanim sentymentalizmem. Bez „biada” będzie bieda.