Strona główna
opoka.org.pl
2018-07-10 13:48
AC / Salve TV

Przeżył piekło na ziemi. Modlitwa dawała mu siłę

Ile kosztuje ludzkie życie? Czy można przebaczyć swoim oprawcom? Jak wygląda handel ludźmi w XXI wieku?

- Kiedy byłem w seminarium. Pewnej nocy grupa uzbrojonych mężczyzn wtargnęła do budynku i obudziła mnie gwałtownym biciem. Osoba, która mnie biła miała w ręku również karabin maszynowy - opowiadał o. Jean De Dieu.

- Kazano nam się szybko spakować i wyprowadzili nas przed seminarium. Byliśmy przerażeni. Mężczyzna z karabinem maszynowym powiedział, że jeśli ktokolwiek spróbuje uciec, zostanie zastrzelony na miejscu  - dodawał.

- Zmuszono nas do pracy. Byli wobec nas bardzo agresywni. Część moich przyjaciół została zabita. To, co dawało mi siłę, to była modlitwa. W trakcie pobytu w tej bazie, modliłem się dużo, zwłaszcza nabożeństwem Męki Krzyżowej - podkreślał.


źródło: Karolina Zaremba, Salve TV - Chrześcijańska Telewizja Internetowa Diecezji Warszawsko-Praskiej

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-07-10 12:17:38
miniaturka

Zmarł ks. Wilhelm Schätzler – były wieloletni sekretarz episkopatu Niemiec

Po ciężkiej chorobie zmarł w wieku 89 lat ks. prałat Wilhelm Schätzler, w latach 1983-1996 sekretarz generalny Konferencji Biskupów Niemieckich.
2018-07-10 12:47:14
miniaturka

Kard. Krajewski odwiedził uczestników wakacyjnej oazy z diecezji łowickiej

Byli akurat w Starym Sączu, kiedy zadzwonili gospodarze mówiąc, że na podwórku czeka na nich kard. Krajewski, który chce się z nimi spotkać.
2018-07-10 13:23:46
miniaturka

Kraków: Młodzież Trzeciego Tysiąclecia szykuje misje w Kazachstanie

Młodzież Trzeciego Tysiąclecia działająca przy Zgromadzeniu Księży Legionistów Chrystusa w Krakowie w poniedziałek 9 lipca rozpoczęła nowennę przed misjami w Kazachstanie.
2018-07-10 14:22:11
miniaturka

A może by tak rzucić wszystko i... iść na pielgrzymkę do Santiago de Compostela?

Adam Ołowski wraz z narzeczoną Agatą Ładą wyruszyli na pieszą pielgrzymkę do Santiago de Compostela. Z Częstochowy do katedry św. Jakuba w Hiszpanii chcą dotrzeć w październiku. Do pokonania pieszo mają 2200 km.
2018-07-10 15:01:16
miniaturka

Zanim wyjedziesz na urlop, oddaj krew – apel krajowego duszpasterza krwiodawców

Z apelem o oddawanie krwi zwrócił się do wszystkich ludzi dobrej woli krajowy duszpasterz Honorowych Dawców Krwi(HDK), ks. płk rez. Zenon Surma, klaretyn, wieloletni kapelan Ordynariatu Polowego.
2018-07-10 15:30:28
miniaturka

Z Lublina na dwa giganty Kaukazu

Chce zdobyć dwa pięciotysięczniki Kaukazu: Kazbek i Elbrus. Drogę do Gruzji i Rosji pokona w większości na rowerze. Akcją wspiera wychowanków świetlic prowadzonych przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo w Lublinie.