Strona główna
opoka.org.pl
2020-10-12 08:31
MG / BP KEP

Przewodniczący Rady ds. Rodziny KEP apeluje o modlitwę w intencji ochrony życia

W modlitwie różańcowej prośmy o poszanowanie życia wszystkich obywateli w naszej Ojczyźnie – zaapelował 12 października bp Wiesław Śmigiel, przewodniczący Rady ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski.

Autor/źródło: Pixabay, Myriams-Fotos, licencja: CC0


W modlitwie różańcowej prośmy o poszanowanie życia wszystkich obywateli w naszej Ojczyźnie – zaapelował 12 października bp Wiesław Śmigiel, przewodniczący Rady ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski.

Bp Śmigiel w specjalnym liście zwrócił się do wiernych Kościoła katolickiego w Polsce z prośbą o włączenie się w Nowennę za życie za przyczyną św. Jana Pawła II. Modlitwa będzie trwała od 13 do 21 października, czyli w okresie poprzedzającym liturgiczne wspomnienie Papieża Polaka.


Przewodniczący Rady ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski podziękował też za inicjatywy, które mają na celu troskę o ludzkie życie od poczęcia do naturalnej śmierci.


BP KEP


Publikujemy pełną treść listu:


Warszawa, 12 października 2020 r.


Umiłowani w Chrystusie siostry i bracia!


Dziękuję za inicjatywy, które mają na celu troskę o ludzkie życie od poczęcia do naturalnej śmierci. Jedną z nich jest Nowenna za życie za przyczyną św. Jana Pawła II. Bardzo proszę o włączenie się w to dzieło w dniach od 13 do 21 października, czyli w okresie poprzedzającym liturgiczne wspomnienie Świętego Papieża Polaka, który był wytrwałym i odważnym orędownikiem świętości życia.


W modlitwie różańcowej prośmy o poszanowanie życia wszystkich obywateli w naszej Ojczyźnie.


Z modlitwą i błogosławieństwem,


bp Wiesław Śmigiel

Przewodniczący Rady ds. Rodziny KEP

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-10-11 21:22:05
miniaturka

XX Dzień Papieski po hasłem “Totus Tuus” pomimo ograniczeń związanych z pandemią

W Kościele w Polsce i środowiskach polonijnych obchodzony był w niedzielę XX Dzień Papieski. Organizowany przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” przebiegał tym razem pod hasłem „Totus Tuus”.
2020-10-12 00:01:19
miniaturka

Czy wiesz, co to znaczy nie mieć żadnego obywatelstwa?

Jakie prawa ma osoba, która nie posiada żadnego obywatelstwa? W praktyce - żadne. Problem ten dotyczy coraz większej liczby osób w krajach rozwijających się, a pandemia znacznie go pogłębiła.
2020-10-12 07:34:37
miniaturka

Sri Lanka: Chrześcijanie i buddyści przeciwko legalizacji konopi

Religijni przywódcy Sri Lanki wspólnie wyrazili zaniepokojenie wzrastającą promocją narkotyków w ich kraju, który staje się największym punktem przerzutowym w Azji. Coraz szybciej rośnie także liczba uzależnionych od marihuany i heroiny.
2020-10-12 08:43:27
miniaturka

Dziś wspólna modlitwa pod Trybunałem Konstytucyjnym o poszanowanie prawa do życia

Przewidziana na 22 października decyzja sędziów Trybunału Konstytucyjnego może zakończyć haniebne praktyki selekcji nienarodzonych dzieci. Fundacja Życie i Rodzina zachęca do wspólnej modlitwy pod Trybunałem w tej intencji.
2020-10-12 08:48:27
miniaturka

Ameryka Północna: katolicy ratują Indian podczas pandemii

Cechą charakterystyczną koronawirusa jest jego wysoka śmiertelność wśród najuboższych, do których należą etniczni Indianie, mieszkający w rezerwatach. Plemię Nawaho z południowo-zachodnich Stanów Zjednoczonych zostało zdziesiątkowane przez pandemię, wielu straciło pracę.
2020-10-12 09:19:38
miniaturka

Wprowadzenia relikwii św. Jana Pawła II do bazyliki św. Stefana w Budapeszcie

Zwieńczeniem Dni Polskiej Kultury Chrześcijańskiej w Budapeszcie była uroczystość wprowadzenia do bazyliki św. Stefana relikwii św. Jana Pawła II. Przekazanie relikwii odbyło się podczas Mszy świętej sprawowanej w niedzielę, 11 października przez biskupa pomocniczego archidiecezji ostrzyhomsko-budapesztańskiej György Snell. Przekazania relikwii dokonał w imieniu Polonii bp Wiesław Lechowicz, wskazując, że jest to kolejny przejaw przyjaźni polsko-węgierskiej i dziękując miejscowemu Kościołowi za okazywaną życzliwość wobec wspólnoty Polaków mieszkających na Węgrzech.