Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2020-09-18 09:15
ds / Biuro Prasowe KEP

Przewodniczący Episkopatu złożył życzenia Wspólnocie Żydowskiej z okazji Nowego Roku

Niech Bóg Wszechmogący błogosławi Wspólnocie Żydowskiej w Polsce i Żydom Polskim na całym świecie. Niech Bóg obdarza Was pokojem, zdrowiem i swą łaską każdego dnia w nowym 5781 roku – napisał Przewodniczący Episkopatu abp Stanisław Gądecki w liście do Naczelnego Rabina Polski Michaela Schudricha z okazji Nowego Roku.

Autor/źródło: www.flickr.com/photos/episkopatnews, episkopat.pl, licencja: CC BY-SA

Przewodniczący Episkopatu zaznaczył, że epidemia koronawirusa stała się sprawdzianem relacji międzyludzkich. „Dla wszystkich jest to trudny czas, dlatego jako osoby wierzące tym bardziej powinniśmy nieść ludziom nadzieję, podnosić na duchu i okazywać miłość bliźniego nie tylko słowem, ale czynem i prawdą” – napisał.

Przypomniał również, że św. Jan Paweł II, którego stulecie urodzin w tym roku obchodzimy, „wielokrotnie dawał przykład tego, jak ważne jest braterstwo między nami, jako osobami wierzącymi w jednego Boga”.

Publikujemy pełną treść życzeń: 

Warszawa, dnia 17 września 2020 roku

Szanowny Panie Rabinie,

Z okazji Nowego Roku Żydowskiego, życzę Panu Rabinowi, Wspólnocie Żydowskiej w Polsce oraz Żydom Polskim na świecie, aby kolejny rok był pełen nadziei na lepsze jutro i stał się okazją do budowania bliskich więzi rodzinnych i społecznych, które są tak ważne, co wyraźnie pokazuje czas pandemii.

Epidemia koronawirusa stała się ważnym sprawdzianem relacji międzyludzkich i egzaminem w wielu aspektach życia społecznego. Dla wszystkich jest to trudny czas, dlatego jako osoby wierzące tym bardziej powinniśmy nieść ludziom nadzieję, podnosić na duchu i okazywać miłość bliźniego nie tylko słowem, ale czynem i prawdą.

Święty Jan Paweł II, którego stulecie urodzin w tym roku obchodzimy, wielokrotnie dawał przykład tego, jak ważne jest braterstwo między nami, jako osobami wierzącymi w jednego Boga.

W tym duchu życzę, aby Bóg Wszechmogący błogosławił Wspólnocie Żydowskiej w Polsce i Żydom Polskim na całym świecie. Niech Bóg obdarza Was pokojem, zdrowiem i swą łaską każdego dnia w nowym 5781 roku.

Dobrego Nowego Roku – Shana Towa!

+ Stanisław Gądecki

Arcybiskup Metropolita Poznański

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

Wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE)

_________________

Szanowny Pan

Michael SCHUDRICH

Naczelny Rabin Polski

Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Polsce

ul. Twarda 6

00-105 WARSZAWA


źródło: Biuro Prasowe KEP


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: abp Gądecki