Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2020-03-25 12:15
nc

Przewodniczący Episkopatu zawierzy dziś Polskę Sercu Jezusa i Sercu Maryi

Przewodniczący Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki zawierzy Polskę Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi dziś po modlitwie różańcowej rozpoczynającej się o godz. 20:30. Odbędzie się to w duchowej łączności z sanktuarium Matki Bożej w Fatimie.

Autor/źródło: www.flickr.com/photos/episkopatnews, BP KEP, licencja: CC BY-SA

Abp Stanisław Gądecki podkreślił w komunikacie z 24 marca br., że poprosił kard. Manuela José Macário do Nascimento Clemente, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Portugalii, aby włączył również Kościół w Polsce w akt zawierzenia, którego ma dokonać w Sanktuarium Matki Bożej w Fatimie dnia 25 marca 2020 roku w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

- Przewodniczący Episkopatu prosi o włączenie się w modlitwę w intencji ustania epidemii, osób chorych, służb medycznych i sanitarnych oraz za zmarłych i ich rodziny. Jednocześnie zachęca do pomocy osobom potrzebującym – zaznaczył rzecznik Episkopatu Polski.

Za: Biuro Prasowe KEP


Transmisja z Sanktuarium w Fatimie

O godz. 19:30 ordynariusz Lizbony zawierzy cały Półwysep Iberyjski oraz Polskę Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi. Wcześniej zostanie odmówiony różaniec.


Podziel się tym materiałem z innymi: