Strona główna
opoka.org.pl
2019-01-24 10:17
Anna Bajon / BP KEP

Przewodniczący Episkopatu pozdrowił uczestników Światowych Dni Młodzieży

Jak najserdeczniej chciałbym pozdrowić wszystkich uczestników Światowych Dni Młodzieży w Panamie, w szczególności Polaków oraz tych wszystkich, którzy łączą się duchowo z uczestnikami tego wydarzenia – powiedział abp Stanisław Gądecki, z okazji Światowych Dni Młodzieży.

„Jak najserdeczniej chciałbym pozdrowić wszystkich uczestników Światowych Dni Młodzieży w Panamie, w szczególności Polaków, najpierw Księdza Prymasa, potem całą młodzież z Polski, która uczestniczy w tym wydarzeniu, a także uczestników żeglugi Darem Młodzieży, który przybył do Panamy oraz tych wszystkich, którzy łączą się tutaj w Polsce z uczestnikami tego wydarzenia i duchowo są w tamtym miejscu” – powiedział abp Stanisław Gądecki.

Przewodniczący Episkopatu podkreślił, że w Polsce dużo jest entuzjazmu związanego ze Światowymi Dniami Młodzieży, szczególnie, że ostatnie miały miejsce w Krakowie.  Zwrócił też uwagę, że ŚDM nie jest tylko wydarzeniem towarzyskim, spotkaniem młodzieży ze sobą, ale jest to spotkanie ewangelizacyjne.  „Służy temu, by wydobyć z niego jakieś większe dobro duchowe. Samemu pogłębić swoją duchowość i wiarę, ale jednocześnie dzielić się tą wiarą z innymi” – powiedział.

„W tym sensie takie wydarzenia, jak ŚDM są wydarzeniem pełnym radości, bo ktoś, kto dzieli się wiarą nie może być człowiekiem smutnym” – podkreślił abp Gądecki.

Światowe Dni Młodzieży w Panamie rozpoczęły się 22 stycznia i potrwają do 27 stycznia.  23 stycznia do Panamy przybył Ojciec Święty Franciszek. Spotka się on z młodzieżą ośmiokrotnie.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-01-24 09:54:44
miniaturka
play

#EwangeliarzOP - 24 stycznia 2018 - Mk 3, 7-12

Codzienne rozważanie Ewangelii przygotowane przez o. Wojciecha Jędrzejewskiego OP.
2019-01-24 10:09:04
miniaturka

Abp Mendieta: zanieść nadzieję tam, gdzie jest cierpienie i ból

Jestem przekonany, że po zakończeniu Światowych Dni Młodzieży będziemy mieć ludzi młodych z odwagą idących do swych rówieśników, którzy oddalili się od Boga, (...) aby z radością ukazać im, że (...) a nadzieja jest także tam, gdzie panuje smutek i cierpienie, powiedział metropolita Panamy.
2019-01-24 10:13:43
miniaturka

Pociąga hojność i radość Panamczyków

Nad sprawnym przebiegiem Światowych Dni Młodzieży czuwa 20 tys. wolontariuszy krajowych i blisko 2,5 tys. międzynarodowych.
2019-01-24 11:22:57
miniaturka

ŚDM: nawrócenie ekologiczne w praktyce

Pięć postulatów do przywódców politycznych oraz odpowiedzialnych za różne światowe instytucje dotyczących troski o naszą planetę - wspólny dom - znajduje się w odezwie skierowanej z okazji Światowych Dni Młodzieży.
2019-01-24 11:42:59
miniaturka

„Panama w Polsce” – przegląd planowanych wydarzeń

W łączności z papieżem Franciszkiem i młodymi zgromadzonymi we wspólnocie Światowych Dni Młodzieży 2019 można uczestniczyć w wielu miastach w Polsce. 34. Światowe Dni Młodzieży potrwają do 27 stycznia w stolicy Panamy.
2019-01-24 12:16:12
miniaturka

Polski pielgrzym last minute! Niesamowita historia! Tak dzieje się dobro...

Nie miał pieniędzy na wyjazd do Panamy, a jednak dotarł tu w ostatniej chwili. 25-letni Marcin Dębowski z Bielska-Białej opowiada w rozmowie z KAI o swych przygodach w drodze na 34. Światowe Dni Młodzieży.