Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2019-01-24 10:17
Anna Bajon / BP KEP

Przewodniczący Episkopatu pozdrowił uczestników Światowych Dni Młodzieży

Jak najserdeczniej chciałbym pozdrowić wszystkich uczestników Światowych Dni Młodzieży w Panamie, w szczególności Polaków oraz tych wszystkich, którzy łączą się duchowo z uczestnikami tego wydarzenia – powiedział abp Stanisław Gądecki, z okazji Światowych Dni Młodzieży.

„Jak najserdeczniej chciałbym pozdrowić wszystkich uczestników Światowych Dni Młodzieży w Panamie, w szczególności Polaków, najpierw Księdza Prymasa, potem całą młodzież z Polski, która uczestniczy w tym wydarzeniu, a także uczestników żeglugi Darem Młodzieży, który przybył do Panamy oraz tych wszystkich, którzy łączą się tutaj w Polsce z uczestnikami tego wydarzenia i duchowo są w tamtym miejscu” – powiedział abp Stanisław Gądecki.

Przewodniczący Episkopatu podkreślił, że w Polsce dużo jest entuzjazmu związanego ze Światowymi Dniami Młodzieży, szczególnie, że ostatnie miały miejsce w Krakowie.  Zwrócił też uwagę, że ŚDM nie jest tylko wydarzeniem towarzyskim, spotkaniem młodzieży ze sobą, ale jest to spotkanie ewangelizacyjne.  „Służy temu, by wydobyć z niego jakieś większe dobro duchowe. Samemu pogłębić swoją duchowość i wiarę, ale jednocześnie dzielić się tą wiarą z innymi” – powiedział.

„W tym sensie takie wydarzenia, jak ŚDM są wydarzeniem pełnym radości, bo ktoś, kto dzieli się wiarą nie może być człowiekiem smutnym” – podkreślił abp Gądecki.

Światowe Dni Młodzieży w Panamie rozpoczęły się 22 stycznia i potrwają do 27 stycznia.  23 stycznia do Panamy przybył Ojciec Święty Franciszek. Spotka się on z młodzieżą ośmiokrotnie.


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: abp Stanisław Gądecki, Panama 2019, Panama2019