Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2017-10-29 13:55
S. Zielińska / BP KEP

Przewodniczący Episkopatu apeluje o bezpieczeństwo na drogach

O bezpieczne poruszanie się po drogach zaapelował przed uroczystością Wszystkich Świętych i Wspomnieniem Wszystkich Wiernych Zmarłych przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

– Apeluję o bezpieczną jazdę i o ostrożność w poruszaniu się, zwłaszcza w pobliżu cmentarzy, tak abyśmy przy tej okazji zadumy nie stracili czegoś cennego – własnego zdrowia i życia – powiedział przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. Włączył się w ten sposób w ekumeniczną akcję „Nie zabijaj!".

Nasze zachowanie i podejmowane decyzje, a także sposób odnoszenia się i traktowania innych na drodze mają wpływ na bezpieczeństwo ruchu drogowego  – w trosce o bezpieczeństwo na drogach rzecznicy Konferencji Episkopatu Polski i Policji oraz dyrektor Polskiej Rady Ekumenicznej apelują o włączenie się w akcję „NIE ZABIJAJ". 

Celem akcji jest przede wszystkim: przypominanie i uświadamianie kierowcom, że nieprzestrzeganie przepisów, nadmierna prędkość, alkohol to główne czynniki mające wpływ na liczbę wypadków oraz ich skutki; kształtowanie właściwych postaw i zachowań kierowców oraz wzmacnianie poczucia współodpowiedzialności za bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

W ubiegłym roku na polskich drogach zginęło 3026 osób, w tym 868 pieszych, 1544 kierujących i 614 pasażerów.

Inauguracja akcji informacyjno-edukacyjnej „Nie zabijaj" została zaplanowana na dzień,w którym rozpoczynają się działania Policji pod nazwą „Znicz".

– Pamiętajmy, że zbyt wielu „spóźnionych" kierowców nie dojechało do celu! – przypominają organizatorzy akcji „Nie zabijaj!". 

BP KEP, episkopat.pl


Podziel się tym materiałem z innymi: