Strona główna
opoka.org.pl
2018-09-21 15:40
ek / Krzysztof Ołdakowski SJ

Przesłanie Papieża do krajów bałtyckich: 100-lecie niepodległości

Na dwa dni przed rozpoczęciem wizyty apostolskiej na Litwie, Łotwie i w Estonii Ojciec Święty zwócił się ze specjalnym wideoprzesłaniem do mieszkańców tych krajów. Jutro Papież Franciszek wyruszy w swoją 25-tą zagraniczną podróż apostolską.

Nawiązując do stulecia odzyskania niepodległości przez republiki bałtyckie Paipeż zapewnił, że przybywa uczcić pamięć tych, których ofiara z życia przyniosła wolność w obecnych czasach.

Papież – solidarność i służba dobru wspólnemu

Wolność jak wiemy, jest skarbem, który wciąż powinien być strzeżony i przekazywany jako cenne dziedzictwo kolejnym pokoleniom. W ponurych czasach przemocy i prześladowań, pochodnia wolności nie gaśnie, ale budzi nadzieję na przyszłość, w której godność dana przez Boga każdej z osób będzie szanowana i wszyscy podejmiemy współpracę w budowaniu sprawiedliwego i braterskiego społeczeństwa.

Franciszek wyraził nadzieję, że jego wizyta stanie się źródłem zachęty dla wszystkich ludzi dobrej woli, zainspirowanych najgłębszymi wartościami duchowymi i kulturalnymi wypływającymi z przeszłości, aby w zgodzie i harmonii móc razem ulżyć w cierpieniu naszym braciom i siostrom oraz w jedności tworzyć społeczeństwo jutra. Na zakończenie Ojciec Święty podziękował wszystkim, którzy uczestniczyli w przygotowanich jego wizyty oraz udzielił błogosławieństwa.

Źródło: www.vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-09-21 13:42:39
miniaturka

Papież: nawrócenie duszpasterskie poprzez spotkanie

Papież Franciszek skierował orędzie do katolików hiszpańskojęzycznych w Stanach Zjednoczonych. W tych dniach odbywa się w Teksasie ich piąte spotkanie.
2018-09-21 14:26:32
miniaturka

Rzym: otwarcie procesu Chiary Corbelli Petrillo

W Rzymie rozpoczął się proces beatyfikacyjny Chiary Corbelli Petrillo. Zmarła w 2012 r. w 28 roku życia. Kiedy była w ciąży, wykryto u niej chorobę nowotworową. Nie podjęła jednak terapii, aby nie zaszkodzić mającemu narodzić się dziecku.
2018-09-21 14:54:06
miniaturka

Abp Schick: Źródłem nadziei dla Europy są wiara, nadzieja i miłość chrześcijańska

Jeżeli Ewangelia, wiara chrześcijańska i chrześcijaństwo pozostaną źródłami nadziei dla Europy, to nasz kontynent, czerpiąc z nich, będzie mógł budować dobrą przyszłość wraz z całą wspólnotą międzynarodową – podkreślił dziś na Zjeździe Gnieźnieńskim abp Ludwig Schick.
2018-09-21 15:16:20
miniaturka

Papież: Kapłan bez modlitwy daleko nie zajdzie

Franiszek przyjął na audiencji w Watykanie kapłanów z archidiecezji Walencji. W słowach pozdrowienia nawiązał do jubileuszu jednego ze świętych tego miasta: Wincentego Ferrery, który niestrudzenie pracował na rzecz jedności wspólnoty eklezjalnej.
2018-09-21 18:34:04
miniaturka

Kraków: Kongres "Wychowanie do Wartości" z udziałem pedagogów, nauczycieli i rodziców

O tym, jak ważna we współczesnym świecie jest współpraca szkoły i rodziców w wychowywaniu dzieci, przekonywali uczestnicy Kongresu Wychowanie do Wartości „Wychowanie, ale jakie?”, który odbył się 21 września w Krakowie.
2018-09-21 21:05:08
miniaturka

Święta Marta: Bóg powołuje grzeszników

Miłosierdzie to największa i najpiękniejsza tajemnica Boga, to Jego serce. Jeśli chcesz dotrzeć do serca Boga, idź drogą miłosierdzia i pozwól, by i tobie okazano miłosierdzie – mówił Papież na porannej Eucharystii w swej watykańskiej rezydencji.