Strona główna
opoka.org.pl
2019-05-09 10:34
Anna Bajon / Izabela Tyras – Polska (Radio Jasna Góra)

Przeor Jasnej Góry: prosimy o opamiętanie

Wobec „uderzeń w serce Polaków” nie możemy milczeć. Upominamy się o szacunek, prosimy o opamiętanie i zrozumienie – powiedział przeor Jasnej Góry.

Autor/źródło: www.flickr.com/photos/episkopatnews, BP KEP, licencja: CC BY-SA

W środę w Kaplicy Matki Bożej rozpoczęła się 9-dniowa różańcowa modlitwa ekspiacyjna za profanację Maryi w znaku jasnogórskiej Ikony. Jest zanoszona po Mszy św. celebrowanej za Ojczyznę.

Rozpoczynając modlitwę w uroczystość św. Stanisława patrona Polski błagamy przede wszystkim o odmianę naszego życia społeczno-politycznego, o ład w naszej Ojczyźnie, wzajemne poszanowanie wszystkich Polaków – podkreślił o. Marian Waligóra:

„Według wielu badań jednym z ważnych elementów, które świadczą o naszej polskości jest wymieniany przez Polaków wizerunek Jasnogórskiej Pani. Mamy prawo, żeby upomnieć się o nasze wartości chrześcijańskie i szanowanie naszych poglądów”.

Jasnogórski przeor zachęca wszystkich Polaków, w kraju i zagranicą,  do łączności duchowej w godzinie różańca, a więc o 16.00, „aby razem wynagradzać za zniewagi świętego Wizerunku i ból naszych serc”.

„Chciałbym, żeby Jasna Góra była miejscem jedności w modlitwie za cały naród i z tej, i z drugiej strony, za wszystkich Polaków, żeby rzeczywiście Maryja, która z troską patrzy na każdego z nas, objęła troską każdego Polaka, również i tego, który błądzi”.

Źródło: www.vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-05-09 09:11:24
miniaturka

Mozambik: po cyklonie pozostał głód i epidemie

Ponad 600 zabitych i dziesiątki tysięcy przesiedlonych to straty jakie poniósł Mozambik po uderzeniu dwóch cyklonów. Idai i Kenneth zniszczyły też domy i pola uprawne, a w niektórych częściach kraju ogłoszono epidemię cholery.
2019-05-09 09:39:32
miniaturka

Kard. Ranjith: apeluję o zachowanie spokoju

Wzywam wszystkich chrześcijan, buddystów i muzułmanów, aby zachowali spokój, cierpliwość i angażowali się na rzecz utrzymania pokoju, o co zabiegamy od czasu wielkanocnych ataków.
2019-05-09 10:15:35
miniaturka

Łotwa: biskupi o wyborach

„Prawdziwa demokracja jest możliwa tylko w państwie prawa, opierając się na rzetelnym uznaniu dla wartości ludzkich i osobistej wolności”.
2019-05-09 11:15:22
miniaturka

Brazylia: 480 biskupów obraduje w Aparecidzie

W Aparecidzie, maryjnej i duchowej stolicy Brazylii, odbywa się 57. sesja plenarna episkopatu tego kraju. Jej głównym zadaniem w tym roku jest praca nad aktualizacją wskazań ogólnych akcji ewangelizacyjnej Kościoła w Brazylii (DGAF) na najbliższe czterolecie (2019-2023).
2019-05-09 11:39:49
miniaturka

12 kroków nie z tej ziemi – dzień skupienia

Dobre Miejsce - dom rekolekcyjno formacyjny, serdecznie zaprasza do udziału w dniu skupienia pt. "12 kroków nie z tej ziemi czyli od kryzysu do świętości".
2019-05-09 12:00:31
miniaturka

Akademicka Droga Światła

Ulicami Krakowa przeszła Droga Światła, zorganizowana przez krakowskie duszpasterstwa akademickie. Przewodził jej metropolita krakowski, abp Marek Jędraszewski.