Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2018-02-17 08:40
ek / Radio Watykańskie

Przedsynodalne spotkanie młodzieży: katolicy, agnostycy i ateiści

W Watykanie zaprezentowano dziennikarzom informacje na temat przedsynodalnego spotkania młodych. Odbędzie się ono od 19 do 24 marca i będzie stanowiło przygotowanie do jesiennego Synodu Biskupów poświęconego młodzieży i powołaniom.

Autor/źródło: Robert Karp, licencja: CC BY

”Chcemy, by młodych wysłuchano i by pierwsi mogli się wypowiedzieć. Dlatego wydawało się nam bardzo ważne, by oni sami stali się swoistymi ojcami synodalnymi. Przygotowaliśmy dla nich całotygodniowe spotkanie tuż przed Wielkim Tygodniem. Chcemy przekazać Ojcu Świętemu dokument, który młodzi w ciągu tego tygodnia wypracują. Zostanie on również przekazany ojcom synodalnym w październiku i posłuży jako uzupełnienie do Instrumentum laboris. Młodzi, których zaprosiliśmy na to spotkanie, zostali wskazani przez episkopaty, Kościoły wschodnie i ruchy katolickie. Ponadto wezmą w nim udział seminarzyści, postulanci i zakonnicy, obojga płci. Będą też i inni, przedstawicie wolontariatu, a także ci, którzy są poza Kościołem, oraz ci, którzy kwestionują wiarę i jak wskazał Papież, «czemuż by nie, agnostycy». Wszyscy. Wszyscy zostali zaproszeni” – powiedział Radiu Watykańskiemu kard. Lorenzo Baldisseri, sekretarz generalny synodu.

kb/ rv


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Synod biskupów, kard. Lorenzo Baldisseri, przedsynodalne spotkanie młodych