Strona główna
opoka.org.pl
2018-03-25 09:35
ek / Radio Watykańskie

Przedstawiciele chrześcijan z Sudanu Południowego u Papieża

Przedstawiciele Rady Kościołów Sudanu Południowego gościli w piątek u Papieża.

Autor/źródło: Numbercfoto/Pixabay/licencja CC0

„W Sudanie Południowym nie ma 100-procentowego bezpieczeństwa. Ale jeśli Papież do nas przyjedzie, tak jak przyjechał do Republiki Środkowoafrykańskiej czy do Birmy, będziemy bardzo szczęśliwi i przyjmiemy go” - powiedział ks. James Oyet Latansio, sekretarz generalny Rady Kościołów Sudanu Południowego. 

W trakcie spotkania rozmawiano między innymi o niedoszłej podróży apostolskiej do tego kraju. Franciszek miał tam przyjechać w ubiegłym roku wraz ze zwierzchnikiem Wspólnoty Anglikańskiej. Ostatecznie podróż Papieża odwołano ze względów bezpieczeństwa.

Przedstawiciele sudańskich chrześcijan omówili z Franciszkiem dramatyczną sytuację ich kraju, od 5 lat pogrążonego w wojnie domowej. 

„Dzieliliśmy się z Papieżem nadziejami i cierpieniem mieszkańców Sudanu Południowego. Opowiedzieliśmy mu, jak żyją nasi ludzie. Z kolei arcybiskup Gulu w Ugandzie mówił o sytuacji 2 mln uchodźców, którzy tam znaleźli schronienie. Podczas tego spotkania z Papieżem wszystkich nas połączyła jedna sprawa: pokój dla cierpiącego ludu. Mamy przed oczyma Chrystusa, zwłaszcza teraz na progu Wielkiego Tygodnia, Chrystusa ukrzyżowanego. Z Nim wszystko jest możliwe. My wkładamy w tę sprawę nasz trud, nasze zaangażowanie i wierzymy, że Bóg nam pomoże, by pokój i pojednanie wzięły górę nad gniewem i żądzą zemsty. Papież udzielił nam swego poparcia. Powiedział, że on jest tu w Rzymie, ale wraz z nami cierpi w sercu. On modli się za nas, my modlimy się za niego i wraz z nim, aby w Sudanie Południowym nastał pokój” – powiedział Radiu Watykańskiemu sekretarz generalny Rady Kościołów Sudanu Południowego - ks. James Oyet Latansio.

kb/ rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-03-25 08:55:48
miniaturka

Francja: Kościół modli się za ofiary zamachu w Trèbes

Kościół we Francji modli się za ofiary piątkowego zamachu w Trèbes na południu kraju oraz podziwia postawę podpułkownika żandarmerii, który dobrowolnie wymienił się za jednego z zakładników przetrzymywanych przez islamskiego terrorystę.
2018-03-25 09:08:08
miniaturka

Abp Giampietro Dal Toso o misyjnej ofiarze życia

Misjonarze na całym świecie wciąż oddają życie za Chrystusa, a ich krew przynosi owoce. Wskazał na to abp Giampietro Dal Toso przy okazji obchodzonego wczoraj we wszystkich diecezjach świata Dnia Postu i Modlitwy za Współczesnych Misjonarzy Męczenników.
2018-03-25 09:24:30
miniaturka

Papież: audiencja dla przedstawicieli Prowincji Autonomicznej Trydentu

Potrzeba dziś bardzo osób, które potrafią odważnie świadczyć o wartościach moralnych zaczerpniętych z Ewangelii – powiedział Franciszek do przedstawicieli Prowincji Autonomicznej Trydentu w trakcie wczorajszej audiencji.
2018-03-25 10:18:42
miniaturka

Bp Jan Kopiec do młodzieży: spotkanie z Chrystusem ma w nas stworzyć nowego ducha!

Młodzież Diecezji Gliwickiej wzięła dziś udział w Diecezjalnym Spotkaniu Młodzieży w łączności z Ojcem Świętym Franciszkiem, z udziałem Biskupów Gliwickich.
2018-03-25 12:27:48
miniaturka

Rzecznik Episkopatu: Niedziela Palmowa rozpoczyna najważniejszy tydzień w roku

W tych dniach Kościół poprzez liturgie, znaki, symbole oraz tradycje, chce przekazywać ludziom na całym świecie pokój i nadzieję wypływającą z istoty chrześcijaństwa: męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.
2018-03-25 12:39:38
miniaturka

Franciszek do młodych: nie dajcie się zmanipulować, bądźcie głosem Jezusa

W swoich dwóch najnowszych przesłaniach za pośrednictwem Twittera, Papież Franciszek wspomniał zarówno o obchodach Niedzieli Palmowej jak również o przypadającym dziś Światowym Dniu Młodzieży, świętowanym w tym roku na poziomie diecezji.