Strona główna
opoka.org.pl
2019-01-17 18:18
AC / Krzysztof Bronk

Przed ŚDM spotkanie młodzieży autochtonicznej

W Soloy, w panamskiej diecezji David, rozpoczyna się dzisiaj I Światowe Spotkanie Młodzieży Autochtonicznej. Poprzedza ono panamski ŚDM i wpisuje się w tradycję spotkań w diecezji.

Autor/źródło: Pixabay, sbmatherson, licencja: CC0

Do Soloy przyjechało ponad tysiąc młodych z całej Ameryki. Do najbliższego poniedziałku będą się wspólnie modlić, dzielić bogactwem własnych kultur a także doświadczeniem zmagań o zachowanie własnej podmiotowości. Zaplanowano też wizyty w wioskach panamskiej ludności tubylczej, która w tym kraju stanowi 7 proc. społeczeństwa.

Jak twierdzą organizatorzy, inspirację do zwołania tego Światowego Spotkania Młodzieży Autochtonicznej znaleźli na ŚDM w Krakowie, kiedy Papież apelował do młodych, aby pamiętali o swych korzeniach. W kwestiach ekologicznych wyznacznikiem jest dla nich encyklika Laudato sì. Natomiast w kontekście amerykańskim spotkanie to stanowi swoiste wprowadzenie do Synodu o Amazonii, który w październiku odbędzie się w Watykanie.

źródło: vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-01-17 14:35:45
miniaturka

KUL: Tydzień Ekumeniczny od 18-25 stycznia

„Dąż do sprawiedliwości” te słowa z Księgi Powtórzonego Prawa są hasłem tegorocznego Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, który odbędzie się w dniach 18-25 stycznia.
2019-01-17 15:05:28
miniaturka

Sympozjum o Biblii i o relacjach chrześcijańsko-żydowskich w Łodzi

Drugim punktem centralnych obchodów XXII Ogólnopolskiego Dnia Judaizmu w Łodzi jest sympozjum, które odbywa się w Centrum Dialogu im. Marka Edelmana.
2019-01-17 15:37:23
miniaturka

Papież: Słowo Boże to nie ideologia, ale życie. Daje wzrost!

Co oznacza dla chrześcijanina mieć „przewrotne serce”, które może prowadzić do małoduszności, ideologii oraz kompromisów? Wokół tego pytania koncentrowała się dziś refleksja Papieża Franciszka podczas porannej Mszy w Domu św. Marty.
2019-01-18 08:21:45
miniaturka

Papież do włoskich policjantów: dbajcie o korzenie cywilizacji

Papież Franciszek spotkał się z przedstawicielami włoskiej policji, której funkcjonariusze pracują na placu św. Piotra oraz w okolicach Watykanu.
2019-01-18 08:32:01
miniaturka

USA: odpust dla modlących się za Marsz dla Życia

Stolica Apostolska udzieliła odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami tym wszystkim, którzy biorą udział w religijnych wydarzeniach towarzyszących jutrzejszemu Marszowi dla Życia w Waszyngtonie i innych amerykańskich miastach.
2019-01-18 09:45:58
miniaturka

W całej Szwecji demonstracje i modlitwy w obronie konwertytów

W kilku szwedzkich miastach odbyły się wczoraj manifestacje i ekumeniczne modlitwy w obronie nawróconych na chrześcijaństwo migrantów, głównie z islamu, którym systematycznie odmawia się w Szwecji prawa do azylu.