Strona główna
opoka.org.pl
2020-03-24 15:40
nc

Prymas Polski: wołajmy wspólnie do Boga

– W środę, w południe, gdziekolwiek będziemy, włączmy się w wołanie Kościoła o ustanie epidemii, w modlitwę za zmarłych, chorych, za lekarzy i pielęgniarki, wszystkich ludzi służących nam w tym trudnym czasie – prosi Prymas Polski.

Autor/źródło: www.flickr.com/photos/episkopatnews, episkopat.pl, licencja: CC BY-SA

Na tę okazję arcybiskup Wojciech Polak wystosował okolicznościowe słowo. Na wstępie nawiązał do tego, że jutrzejsza modlitwa jest odpowiedzią na wezwanie papieża Franciszka, który prosił o taką modlitwę w ostatnią niedzielę.

- Zjednoczymy nasze serca w "Modlitwie Pańskiej". Zabiją dzwony w naszych kościołach, a my zostając w domach, jednocząc się w duchowej komunii razem z kapłanami, z biskupami, którzy w kościołach i katedrach będą odmawiać "Modlitwę Pańską".

Prymas Polski wskazał także na intencję, w której będzie zanoszona modlitwa. Będziemy prosić Boga o oddalenie epidemii, za wszystkich chorych i cierpiących, za tych, którzy się nad nimi pochylają - wszystkich pracowników służby zdrowia oraz za wsystkich, dzięki którym możemy ten trudny czas przeżyć.

- Wszystkich serdecznie zapraszam. Będę w katedrze, u grobu św. Wojciecha i przy jego relikwiach, jednoczył się z Wami w tej modlitwie - zakończył abp Polak.

Za: Sekretariat Prymasa Polski

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Zobacz także
2020-03-24 14:08:56
miniaturka

Puławy: zmarł ksiądz zakażony koronawirusem

W szpitalu zakaźnym w Puławach zmarł we wtorek 24 marca nad ranem, godz. 5.30 ks. Henryk Borzęcki, proboszcz parafii w Białopolu. Miał 68 lat. Informację podała na swoich stronach Diecezja Zamojsko-Lubaczowska.
2020-03-24 14:22:57
miniaturka

Do 5 osób na mszach - rząd wprowadza dalsze obostrzenia ws. epidemii

Z powodu rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa rząd Mateusza Morawieckiego zapowiedział wprowadzenie od północy z wtorku na środę kolejnych obostrzeń dotyczących obywateli w zakresie m.in. przemieszczania się poza domem, czy gromadzenia się.
2020-03-24 15:08:17
miniaturka

Zmiany dotyczące pogrzebu ks. Piotra Pawlukiewicza

Dziś o godz. 20.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji śp. ks. Piotra Pawlukiewicza. Kard. Nycz zaprosił wszystkich chcących pożegnać ks. Pawlukiewicza na Mszę św. do kościoła akademickiego św. Anny w pierwszą niedzielę po ustaniu epidemiii, na godz. 15.00.
2020-03-25 08:12:03
miniaturka

Kard. Ambongo: w Afryce koronawirus może zaostrzyć głód

W Afryce nie da się zwyczajnie zamknąć ludzi w domach, aby objąć ich kwarantanną z powodu koronawirusa. Nikt praktycznie nie posiada żadnych zapasów żywnościowych i by móc funkcjonować ludzie muszą iść chociażby na targ, w przeciwnym wypadku grozi im klęska głodu.
2020-03-25 08:22:02
miniaturka

Papież: nie lękajcie się podjąć waszego powołania

W IV niedzielę wielkanocną, tzw. Niedzielę Dobrego Pasterza, po raz 57. Kościół będzie obchodził Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Papież wystosował z tej okazji orędzie zatytułowane „Słowa powołania”.
2020-03-25 08:32:00
miniaturka

Portugalia: w obliczu epidemii biskupi odnawiają akt poświęcenia

W obliczu zagrożenia koronawirusem portugalscy biskupi postanowili odnowić poświęcenia swej ojczyzny Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi.