Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2020-03-24 15:40
nc

Prymas Polski: wołajmy wspólnie do Boga

– W środę, w południe, gdziekolwiek będziemy, włączmy się w wołanie Kościoła o ustanie epidemii, w modlitwę za zmarłych, chorych, za lekarzy i pielęgniarki, wszystkich ludzi służących nam w tym trudnym czasie – prosi Prymas Polski.

Autor/źródło: www.flickr.com/photos/episkopatnews, episkopat.pl, licencja: CC BY-SA

Na tę okazję arcybiskup Wojciech Polak wystosował okolicznościowe słowo. Na wstępie nawiązał do tego, że jutrzejsza modlitwa jest odpowiedzią na wezwanie papieża Franciszka, który prosił o taką modlitwę w ostatnią niedzielę.

- Zjednoczymy nasze serca w "Modlitwie Pańskiej". Zabiją dzwony w naszych kościołach, a my zostając w domach, jednocząc się w duchowej komunii razem z kapłanami, z biskupami, którzy w kościołach i katedrach będą odmawiać "Modlitwę Pańską".

Prymas Polski wskazał także na intencję, w której będzie zanoszona modlitwa. Będziemy prosić Boga o oddalenie epidemii, za wszystkich chorych i cierpiących, za tych, którzy się nad nimi pochylają - wszystkich pracowników służby zdrowia oraz za wsystkich, dzięki którym możemy ten trudny czas przeżyć.

- Wszystkich serdecznie zapraszam. Będę w katedrze, u grobu św. Wojciecha i przy jego relikwiach, jednoczył się z Wami w tej modlitwie - zakończył abp Polak.

Za: Sekretariat Prymasa Polski


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: papież Franciszek, modlitwa, abp Wojciech Polak, apel, koronawirus